fbpx
Сьогодні
11:40 18 Лис 2024

Міноборони офіційно схвалило використання FPV-комплексу "Вихор" у ЗСУ

FPV-комплекс "Вихор". Фото: mod.gov.ua

Міністерство оборони України офіційно кодифікувало та допустило до використання у підрозділах Сил оборони FPV-комплекс "Вихор", який включає FPV-дрони кількох розмірів.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на прес-службу Міністерства оборони України.

Дрони "Вихор" відрізняються високою швидкістю, що дозволяє їм ефективно переслідувати та знищувати ворожу бронетехніку чи автомобілі навіть у русі.

Вони також здатні уражати живу силу противника в окопах та бліндажах.

Крім цього, виробники передбачили можливість оснащення дронів додатковим устаткуванням для виконання ширшого спектра завдань, що робить їх універсальними інструментами на полі бою.

Для керування FPV-комплексом «Вихор» пілот використовує:

  • спеціальний пульт,
  • FPV-окуляри,
  • обладнання для прийому-передавання сигналу.

Нагадаємо, на одному з полігонів відбулася презентація перших українських дронів для розвідки та коригування вогню, які є аналогами популярного китайського дрона Mavic. Захід організувало Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України за участю восьми вітчизняних виробників безпілотників.

Також повідомлялось, що у столиці відбувся другий майстер-клас фахівців безпілотних систем морської піхоти. Під час заходу учасники мали змогу побачити в дії сучасні безпілотні авіаційні комплекси, які активно застосовуються на полі бою.

У жовтні 2024 року українські військові безпілотники вразили понад 52 тисяч ворожих цілей, продемонструвавши високий рівень ефективності.

Зброя українського виробництва

Раніше Міноборони затвердило та внесло до кодифікації дистанційно керований бойовий модуль "Пернач" українського виробництва для застосування у підрозділах Сил оборони.

Як повідомлялось, що Міністерство оборони України отримало перший патент на унікальну технологію детекції ворожих FPV-дронів під назвою "Вітряк М".

Нагадаємо, що оборонне відомство кодифікувало та допустило до експлуатації у військах бойовий модуль "Таврія". Це дистанційно керована турель, обладнана двома кулеметами, один з яких – великокаліберний.

Також міністерство оборони України кодифікувало універсальний кулемет SAR 762 MT калібру 7.62 x 51 мм Північноатлантичного Альянсу.

До того ж оборонне відомство кодифікувало та дозволило до використання у підрозділах Сил оборони напівавтоматичний дробовик Safari HG-105M.

А нещодавно Міноборони кодифікувало та допустило до постачання багі "Варан"  український транспортний засіб підвищеної прохідності призначений для надскладних умов експлуатації.

Окрім того, оборонне відомство офіційно кодифікувало та дозволило до використання у підрозділах Сил оборони новий безпілотний наземний роботизований комплекс під назвою "Тарган".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: