Львівська “Домівка врятованих тварин” запустила свій застосунок: як працює це рішення?

"Рубрика" розповідає, як кожен охочий може підтримати хвостатих, взявши тварину під опіку через застосунок.

У чому проблема?

Будь-який притулок для тварин — це великі витрати. Кожен день підопічні притулків та центрів, які опікуються покинутими, травмованими та хворими тваринами, яких значно побільшало під час війни, потребують догляду, хорошої годівлі, обробок від паразитів та часто недешевого лікування. Гроші витрачають на послуги ветеринарів, на ліки та вакцини, на матеріали, вивіз сміття, дезінфікуючі засоби, паливо та ще багато чого іншого.

"У «Домівки Врятованих Тварин» немає великих спонсорів, які приходять і закривають потреби центру порятунку тварин. Є лише люди, які своїми силами кожного дня допомагають Домівці та нашим підопічним. І тільки на них тримається така велика машина — два великих центри порятунку тварин з величезною кількістю тварин", — говорить Орест Залипський, керівник львівської "Домівки Врятованих тварин".

Через брак коштів на утримання тварин Домівка — а це більш ніж 1500 екзотичних, диких та домашніх хвостатих та чотирилапих, опинилася буквально на межі виживання.

Яке рішення?

Аби виправити ситуацію і не допустити закриття притулку, у якому знайшли прихисток тварини зі всієї України, у  "Домівці Врятованих тварин" запустили мобільний застосунок, в якому можна підтримати притулок, взявши тварину під опіку. 

Як це працює?

Благодійна організація "Домівка врятованих тварин" починала свою діяльність з порятунку диких та свійських тварин. Притулок став домом для тварин, врятованих з хутряних ферм, з цирків, від мисливців та браконьєрів. Серед них — лисиці, єноти, вовки, сови, мавпи, коні та кози.

З початком повномасштабної війни Домівка також почала піклуватися про домашніх улюбленців, таких як собаки, кішки, кролики, морські свинки. Багато з них було евакуйовано з прифронтових зон та районів, де ведуться бойові дії. В Домівці постраждалі від жорстокого поводження та війни тварини знаходять спокій, ветеринарну допомогу, а завдяки діяльності волонтерів — і нові люблячі сімʼї.

Команда Домівки евакуює тварин з району Вовчанська Харківської області. Фото з архіву організації

За словами керівника закладу, останнім часом багато хто запитував, чи можна взяти у притулку під опіку окрему тварину. Кураторство/опіка над твариною не є новинкою, але постало питання: як привернути увагу до підопічних центру людей максимально широкого кола?  Відповіддю на це питання стала ідея мобільного застосунку, а друзі-айтішники допомогли притулку вирішити цю задачу та втілили задум у життя. 

Серед підопічних Домівки багато диких тварин, які через травми або хвороби вже не зможуть жити у природі. Фото з архіву організації

Перший в Україні кишеньковий притулок "Домівка Врятованих Тварин" запустили у листопаді.

"Над цим ми працювали близько півтора року. А все заради того, щоб кожен міг відчути себе частиною притулку і долучитись до допомоги з будь-якої точки світу", — повідомили у притулку.

Тепер завдяки застосунку кожен охочий може частково або ж повністю стати опікуном будь-якого мешканця Домівки, обравши серед диких, екзотичних чи свійських тварин-підопічних притулку. І таким чином забезпечити харчування, догляд на лікування обраної тварини. 

"В застосунку тварину можна взяти на «часткове утримання» — це сума від 50 грн. І ви вже будете куратором. Проте утримання тварини може бути значно більшим — 181 грн, 5572 грн (залежно від тварини), тож потреба таким донатом може бути закрита не повністю, і тому кураторів у кожної тварини може бути декілька. З новим оновленням у застосунку зʼявиться «повзунок», який дозволить побачити, наскільки закрита потреба того, чи іншого мешканця Домівки", — деталізує Орест Залипський. 

У застосунок також хочуть додати такі можливості:

  • знайомства з тваринами, які шукають родину;
  • перелік актуальних потреб "Домівки":
  • звітність про роботу притулку.

Орест Залипський з одним з мешканців Домівки. Фото з архіву організації

Частинкою цього проєкту та благодійником для якоїсь тварини з "Домівки Врятованих тварин", можна стати і перебуваючи за кордоном. Для донатів з іноземних банків у застосунку є функція "оплата іншого банку", де можна ввести дані картки іноземного банку. Оплата притулку буде надходити у гривні після конвертації валюти. 

На сьогодні застосунок має тільки українську мовну версію, але як поділився Орест Залипський, в майбутньому планується додати ще кілька різних мов: англійську, німецьку і польську. 

Завантажити застосунок можна в Google Play та App Store 

 Ще більше корисних рішень!

Лист-бажання від кози Василинки. Джерело: Facebook/; Домівка Врятованих тварин

Стати для мешканців "Домівки Врятованих тварин" можна не лише куратором, а й "Святим Миколаєм". Для цього кілька років тому у львівському притулку для тварин запровадили чудову традицію — "Миколай в домівку". 

"Всі наші хвостаті теж чекають на чудо, а так як у Святого Миколая дуже багато роботи, потрібно йому допомогти", — закликають у команді притулку.

Тут теж все дуже просто — ви обираєте листа, який вам припав до душі, і виконуєте "бажання" тварини. Ця традиція від Домівки допомагає закрити проблеми тварин на певний період часу. А ви матимете можливість стати частинкою чогось хорошого і цим допомогти притулку. 

Також підтримати домівку можна за реквізитами:

  • Карта ПриватБанка: 4149 6293 8110 7192; 
  • Поповнення конверта у ПриватБанку;
  • Карта Монобанка: 5375 4141 2734 0015; 
  • Банка Монобанка;
  • PayPal domivka_@ukr.net;
  • БО БФ "Домівка врятованих тварин2

ЄДРПОУ: 44086841

ІBAN: UA773052990000026006031017177

АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

Карта ключ: 5169 3305 2375 2514

Нагадаємо, зоозахисні організації Save Pets of Ukraine, URSA та Patron Pet Center об'єдналися, щоб відкрити в Києві виставку, присвячену порятунку безпритульних собак. Вона є символічним нагадуванням того, що тварини будуть врятовані, якщо знайдуть люблячу родину.

Свіжі дописи

  • Новини

В Україні планують створити платформу для інформування українців за кордоном про робочі вакансії вдома: у чому рішення

В Україні планують ввести нову послугу, за допомогою якої українці за кордоном зможуть відстежувати пропозиції… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Новини

В Україні стартував проєкт “Збережи свою ідентичність” для дослідження родоводу: як працює це рішення

В Україні реалізують проєкт "Збережи свою ідентичність", спрямований на допомогу молоді у вивченні власного родоводу.… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Новини

В Україні випустили книгу “Майстерня брехні” про вплив російської дезінформації на світ

Ця книга — зброя проти російської дезінформації. Автори “Майстерні брехні” – Віктор Березенко та Дмитро… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Новини

КиївЗоо від європейських зоопарків отримав 18 тонн професійного корму

Київський зоологічний парк загальнодержавного значення отримав гранульований сухий корм від зоопарків Берліна, Відня та Інсбрука.… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Новини

Розповісти світу про історії українців: BGV та Олександр Усик запустили кампанію “Критичні виклики загартовують”

Вже цієї суботи, 21 грудня, відбудеться один із найочікуваніших боїв у світі боксу — друга… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Новини

У Миколаївській області матері вдалося самотужки врятувати шістьох дітей з пожежі: сама ж постраждала

У селі Володимирівка Миколаївської області жінці вдалося врятувати з пожежі шістьох дітей. Про це розповіли у ДСНС,… Читати більше

Thursday December 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.