Умєров повідомив, що Міноборони створило нову систему захисту інтелектуальної власності та патентування технологій
Міністерство оборони України розробило нову систему захисту інтелектуальної власності та патентування військових технологій.
Про це міністр оборони України Рустем Умєров повідомив у Фейсбуці, передає Рубрика.
За його словами, "майбутнє війни й оборони — це не лише сила зброї, а й сила інновацій".
Умєров підкреслив, що важливо не просто створювати нові технології, але й формувати стійку систему, що захищає і підтримує їхній розвиток.
Для досягнення цих цілей Міноборони створило нову систему захисту інтелектуальної власності та патентування військових технологій.
"Завдяки цьому з'явилися чіткі правила співпраці з українськими і міжнародними партнерами, а інновації тепер захищені патентами", – наголосив міністр.
Він зауважив, що для партнерів ця система є сигналом, що Україна готова до відповідальної співпраці. Їхні технології захищені, а підтримка оборонного сектору дає їм гарантії розвитку та безпеки.
Міноборони дозволило використовувати військовим дистанційно-керований бойовий модуль "Пернач"
Прикладом такого підходу, за словами Умєрова, є патент на детектор FPV-дронів "Вітряк-М", розроблений українським Центром масштабування технологій.
Ця розробка допомагає Збройним силам України виявляти російські дрони і попереджати про їхнє наближення.
"Патентування — це відчуття захищеності розробок наших винахідників, впевненість партнерів і фундамент нової оборонної культури, де кожне відкриття стає кроком до перемоги", – наголосив міністр.
Як повідомлялось, що Міністерство оборони України отримало перший патент на унікальну технологію детекції ворожих FPV-дронів під назвою "Вітряк М".
Нагадаємо, що на сьогодні Збройні сили України стримують масштабний наступ російських військ, який є одним з найпотужніших просувань окупантів від початку повномасштабної війни.
У жовтні 2024 року українські військові безпілотники вразили понад 52 тисяч ворожих цілей, продемонструвавши високий рівень ефективності.
Як повідомив Головком, серед вражених цілей були як жива сила противника, так і значна кількість військової техніки. Зокрема, за допомогою дронів українські військові знищили:
- 129 артилерійських систем противника;
- 221 одиницю радіообладнання;
- понад 4 тисячі військовослужбовців армії окупантів.
Окрім того, було успішно атаковано численні інші об'єкти, що допомогло істотно ослабити боєздатність ворожих підрозділів.
Нагадаємо, на одному з полігонів відбулася презентація перших українських дронів для розвідки та коригування вогню, які є аналогами популярного китайського дрона Mavic. Захід організувало Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України за участю восьми вітчизняних виробників безпілотників.
Також повідомлялось, що у столиці відбувся другий майстер-клас фахівців безпілотних систем морської піхоти. Під час заходу учасники мали змогу побачити в дії сучасні безпілотні авіаційні комплекси, які активно застосовуються на полі бою.