МАГАТЕ: українські АЕС скоротили виробництво через російські обстріли, пошкоджені кілька підстанцій
У неділю, 17 листопада, під час масованого повітряного удару рф по енергетичній інфраструктурі України зазнали пошкодження кілька підстанцій, від яких залежить зовнішнє живлення українських АЕС. Через обстріли останні були змушені скоротити виробництво електроенергії.
Як пише Укрінформ, про це заявляє генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Гроссі, передає Рубрика.
"Діючі українські атомні електростанції (АЕС) сьогодні вранці скоротили виробництво електроенергії як запобіжний захід після широкомасштабних військових дій по всій країні, які, за повідомленнями, були спрямовані на енергетичну інфраструктуру, що ще більше посилило ризики для ядерної та фізичної ядерної безпеки", – зазначив Гроссі.
Повідомляється, що, хоча Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС і не зазнали безпосередніх прямих ударів та не зупинили роботу, "кілька електричних підстанцій, від яких вони залежать, зазнали подальших пошкоджень під час ударів".
"Головні лінії електропередач від чотирьох підстанцій були відключені. Наразі лише два з дев'яти діючих реакторів у країні виробляють електроенергію на 100-відсотковій потужності", – йдеться у повідомленні.
За словами Гроссі, команди МАГАТЕ у вересні та жовтні відвідали сім підстанцій, розташованих за межами АЕС по всій країні, щоб оцінити збитки після атак у серпні, і оцінять потребу в нових візитах після сьогоднішніх атак.
"Команди МАГАТЕ, які працюють на АЕС, чули звуки діяльності протиповітряної оборони й укривалися під час повітряних тривог.
На Хмельницькій АЕС команда МАГАТЕ чула гучний вибух. На Рівненській АЕС були недоступні дві лінії електропередач потужністю 330 кіловольт", – повідомили у Міжнародному агентстві з атомної енергії.
Було наголошено, що АЕС потребують стабільного зв'язку з електромережею як для передачі виробленої електроенергії, так і для отримання зовнішнього живлення для охолодження реакторів.
"Ми ще оцінюємо повний масштаб збитків. У цей критичний час я наголошую на важливості дотримання семи ключових принципів ядерної безпеки та захищеності під час конфлікту, зокрема четвертого принципу, згідно з яким усі ядерні об'єкти мають бути забезпечені надійним електропостачанням від зовнішньої мережі", – заявив Гроссі.
Зазначимо, що починаючи з вечора суботи росіяни атакували об'єкти енергетичного сектору України ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування, а також ударними дронами типу Shahed.
Під час масованої ракетної атаки на Україну російські війська вдарили по кількох теплоелектростанціях компанії ДТЕК, завдавши серйозних пошкоджень енергетичному обладнанню.
Курахівську ТЕС на Донеччині розібрали на частини, щоб полагодити інші знищені електростанції, – ЗМІ
Комбінована ракетна атака рф 17 листопада
У ніч на 17 листопада росія здійснила масовану комбіновану атаку на регіони Країни: було зафіксовано зліт до семи бортів Ту-95мс, з російського Оленєгорська. Ворог запустив крилаті та балістичні ракети, а ще звечора безпілотники.
Окрім столиці також вибухи пролунали в Одесі, Запоріжжі, Дніпрі, Кривому Розі, Рівному та у Черкаській області.
У Києві повітряна тривога тривала майже п'ять годин, впродовж яких сили протиповітряної оборони знищили кілька крилатих ракет, кілька ракет "Кинджал" та "Іскандер-М", гіперзвукову ракету типу "Циркон" (ймовірно), близько десяти ударних БпЛА.
На Одещині ворог цілеспрямовано цілив по енергетичній інфраструктурі регіону. Унаслідок атаки загинули двоє співробітників енергооб'єкта.
А у Дніпропетровській області в депо загинуло двоє залізничників. Також у Львівській області через падіння уламків загинула жінка.
Загалом з вечора 16 листопада та протягом ночі й ранку наступного дня російські загарбники атакували Україну 210 повітряними цілями: Силам протиповітряної оборони вдалося знищити 102 ракети та 42 безпілотники.