Президент США Джо Байден та президент Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі 14 листопада 2022 року в Індонезії. Фото: АР
Про це заявили у Білому домі.
Як зазначили у відомстві, під час розмови обидва лідери домовилися про:
Окрім того, підтвердили необхідність збереження людського контролю над рішенням про застосування ядерної зброї.
Також вони обговорили безпекову ситуацію у світі. Під час розмови Байден:
Байден до того ж висловив стурбованість несправедливою торгівельною політикою Пекіна й підкреслив, що Вашингтон "продовжить вживати необхідних заходів для запобігання використанню передових американських технологій для підриву національної безпеки США або їхніх партнерів".
Нагадаємо, "Рубрика" раніше писала, президент США Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін проведуть двосторонню зустріч 16 листопада під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у Лімі, Перу.
Зустріч, ймовірно, була останньою між Байденом і Сі перед тим, як до влади у США у січні 2025-го прийде Дональд Трамп.
Своєю чергою новообраний президент вже номінував затятих критиків Китаю на ключові зовнішньополітичні посади, що може призвести до більш конфронтаційної позиції США щодо Пекіна. Серед них:
Ставлення Китаю до війни
Китай від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну зайняв нібито нейтральну позицію. Офіційно він не засудив Москву, але заявив, що підтримує суверенітет України.
При цьому Пекін продовжує торгувати з Москвою, а китайські компанії продають росії деяке озброєння.
Раніше Китай оприлюднив свій "мирний план" для України, але його розкритикували. Також у Китаї виступили за проведення мирної конференції щодо України, але хочуть, щоб на ній були присутні представники Москви.
Президент Володимир Зеленський також заявляв, що Китай відіграє велику роль у світі, тому Україна хоче, щоб ця країна була залучена до формули миру.
А 15 листопада стало відомо, що Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз розглядає можливість запровадження санкцій проти Китаю.
Наприкінці вересня повідомлялося, що дочірнє підприємство російської державної збройової компанії "Алмаз-Антей" під назвою "Купол" розробило та випробувало новий бойовий безпілотник великої дальності в Китаї та хоче налагодити там масове виробництво для використання цих дронів у війні проти України.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.