Про це йдеться в пресслужбі уряду Норвегії, пише Рубрика.
Наразі визначено безпечними шість західних областей України:
- Львівську,
- Волинську,
- Закарпатську,
- Івано-Франківську,
- Тернопільську,
- Рівненську.
Українці із цих регіонів не отримають автоматично захисту в Норвегії, але отримають конкретну та індивідуальну оцінку своєї потреби в захисті.
Міністр юстиції та готовності до надзвичайних ситуацій Емілі Енгер Мель пояснила, що ці зміни допоможуть зосередитися на допомозі тим, хто дійсно потребує захисту:
"Україна – велика країна, і не всі її частини однаково постраждали від війни. Ми маємо забезпечити, щоб допомога надавалася тим, хто її найбільше потребує".
Міністерка зайнятості та інклюзії Тоньє Бренна зазначила, що зміни спрямовані на забезпечення рівноваги в системі прийому та інтеграції біженців:
"Муніципалітети стикаються з браком житла і ресурсів. Ми повинні забезпечити, щоб українці, які прибувають, могли інтегруватися, вивчити мову, знайти роботу та отримати освіту", — наголосила Тоньє Бренна.
Водночас, вона наголосила, що зміни не стосуються українців, які вже отримали тимчасовий колективний захист, їхніх близьких родичів, а також людей, евакуйованих із медичних причин.
"Зміни відтепер стосуються українців, які приїжджають до Норвегії. Важливо підкреслити, що зміни не стосуються українців, які вже отримали захист у Норвегії, та їхніх близьких родичів. Це також не стосується пацієнтів, які були евакуйовані з України до Норвегії, та їхніх родичів", — сказала Бренна.
Зазначається, що за останні два з половиною роки Норвегія прихистила понад 85 тисяч українців.