fbpx
Сьогодні
19:28 15 Лис 2024

Суд відправив одіозного нардепа Шевченка під варту: його підозрюють у держзраді

Фото: Денис Булавін / hromadske

Печерський райсуд Києва відправив під варту народного депутата Євгена Шевченка. Йому оголосили підозру в держзраді після того, як він закликав почати «діалог» з росією.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на hromadske.

Шевченка відправили під варту без права внесення застави до 11 січня.

Сторона обвинувачення наполягала, що депутат своїми висловлюваннями проводив підривну діяльність на користь росії. Зокрема, посилалися на його публікації в Telegram та YouTube.

Напередодні Шевченку повідомили про підозру в держзраді після того, як він закликав почати «діалог» з росією. Слідчі зазначили: експертиза заяв депутата показала, що той почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення рф.

Окрім того, Шевченко неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з самопроголошеним президентом Олександром Лукашенком. А його близькі родичі, за даними слідства, вели активний бізнес з представниками Білорусі.

Сам Шевченко перед засіданням сказав журналістам, що не визнає вини. І натякав, що порушена кримінальна справа — це нібито політичний тиск. Також він назвав Лукашенка ворогом.

Прокурор повідомив, що з кінця 2020 року Шевченко здійснив понад 30 виїздів за межі України. І найчастіше він їздив до Білорусі.

Адвокат депутата казав, що з тексту підозри не зрозуміло, чи досліджували правоохоронці оригінали публікацій у YouTube, які не піддавалися монтажу. Мовляв, вони могли бути видозмінені.

Також сторона захисту заявляла, що справа «шилася». Як одну з ознак адвокат вказав граматичні та пунктуаційні помилки в тексті підозри. А ще, за його словами, експертиза була зроблена «занадто швидко».

Взяти Тимошенка на поруки зголосилося троє його колег, зокрема Валерій Гнатенко, який є фігурантом справи про сепаратизм.

Що відомо про справу Шевченка

Народного депутата, який раніше входив до фракції "Слуга народу", запідозрили в систематичній інформаційно-підривній діяльності в інтересах Росії. За даними слідства, він розповсюджував фейки роспропаганди щодо подій в Україні, командування Сил оборони та настрої серед українців.

Для поширення російських наративів Шевченко використовував власні канали у YouTube і Telegram, а також ефіри в українських та ворожих ЗМІ.

Окрім цього, як встановили правоохоронці, Шевченко до та після повномасштабного російського вторгнення відвідував Білорусь та налагодив "схеми" для закупівлі для підконтрольних йому компаній електроенергії та аміачних добрив за "знижкою".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: