Про це пише"Рубрика" із посиланням на команду театру.
У чому проблема?
Оскільки після початку повномасштабного вторгнення міський простір Харкова перестав бути безпечним, а метро стало фактично єдиним спокійним місцем, команда театру "Нафта" вирішила створити наступну виставу саме там.
Адже метро може бути не тільки транспортною артерію чи захистом від російських ракет.
Яке рішення?
Команда "Нафти" подивилася на підземний публічний простір, як на місце, яке завдяки творчій уяві може трансформуватися. Щоденний маршрут тут може перетворюватися у сцену, де уява оживляє найдивніші образи.
Для автора ідеї та сценариста, Артема Вусика, створення вистави в Харківському метро є в першу чергу можливістю подивитися по-іншому на простір, в якому щодня опиняється ледь не кожен житель міста.
Вусик символічно поміщає в харківське метро Британську Королеву, відомого режисера, вигаданих персонажів, героїв попередніх вистав театру "Нафта". Таким чином, він перетворює підземку Харкова на епіцентр дивовижних подій.
"Харків – це центр світу, і в тутешньому метро може статися все: тут може опинитися королева Єлизавета з Клінтом Іствудом, Кернес може воскреснути, розлетітися на тисячі кажанів і вилетіти у вікно", — говорить автор ідеї та сценарію, засновник театру "Нафта" Артем Вусик.
Як це працює?
Аудіосеріал складається з трьох частин, по одній частині на кожну гілку метро:
Кожен аудіофайл – серія аудіосеріалу триває стільки, скільки рухається потяг метро від однієї кінцевої станції до протилежної. Стати глядачем (чи радше слухачем) вистави можна в будь-який час, достатньо мати з собою телефон та навушники.
"Ви сідаєте в метро на кінцевій станції, вмикаєте аудіо в навушниках і потрапляєте в "Тунелі уяви", — так режисер Вусик розповідає про творчий процес. Він продовжує: "Я ретельно відміряв тривалість руху між станціями, враховував, коли потяг їде, коли стоїть, коли у вагон заходять чи виходять пасажири — кожну потенційну дію я включив в канву аудіовистави".
Для команди "Нафти" така вистава є, в першу чергу, способом переосмислити міський простір і засобами театру створити новий досвід, що буде чітко асоціюватися з містом.
"На мою думку, театр дає можливість уявляти нові світи. Наприклад, зараз для багатьох метро асоціюється з укриттям, російськими ракетами, холодом та невизначеністю. Ми хотіли створити поруч із цією пам'яттю новий досвід. Ми хочемо сформувати нові спогади, пов'язані з нашим метро, хочемо тренувати уяву, думати широко і не боятися поміщати себе, наше місто, наш Харків у центр світу, де можуть відбуватися найдивовижніші речі", — говорить директорка театру "Нафта" Тетяна Голубова.
Придбати доступ до аудіовистави можна у соцмережах театру або на сайті.
Раніше повідомлялось, що незалежний театр "Нафта" покаже премʼєру "ХАРТЕДЕ 20" про літературний Харків минулого сторіччя. Колись заборонені імена українських авангардистів оживуть на сцені Some People наприкінці серпня. Вистава, що відкриває спадок митців, які заклали підмурки нашої сучасності.
Також анонсувалось, що Харківський театр у Києві покаже премʼєру "Хтось такі як я" – фізичну виставу про те, як наші тіла пристосовуються до небезпеки.
Окрім того, повідомлялось, що агенція аудіоопису "Slovom" уже сьогодні втілює рішення, що допомагає театральним виставам бути доступнішими для людей з інвалідністю. Як воно працює та чому має поширитися на всю культурну сферу, читайте у матеріалі "Рубрики".
Місто Львів успішно пройшло перший етап відбору й увійшло до фіналу конкурсу «Європейська столиця культури… Читати більше
Генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко відкрив «Українську книжкову поличку» у центральній бібліотеці міста… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте і Президент України Володимир Зеленський перед переговорами у Брюсселі в… Читати більше
У Ковелі Волинської області відкрився центр рекрутингу української армії. Це вже другий такий центр на… Читати більше
Укрзалізниця призначила додатковий швидкісний поїзд з Києва до Львова на Різдво та Новорічні свята! Про… Читати більше
Генерал-лейтенанта Павла Ткачука наказом міністра оборони звільнили з посади начальника Національної академії Сухопутних військ імені… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.