Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Рубрика з посиланням на його заяву під час засідання уряду.
"Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого.
До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося", – сказав він.
Шмигаль заявив, що до 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників.
"За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути", – сказав він.
За його словами, відтепер, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.
"По-друге, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом – тепер обов'язкові пункти для бронювання працівників.
Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат", – розповів прем'єр.
Крім того, усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію.
Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям, додав Шмигаль.
Що відомо про аудит заброньованих в Україні
Станом на кінець жовтня 2024 року в Україні заброньовано від мобілізації 906 тисяч громадян.
Як повідомлялось, з 26 жовтня в Україні відновлено бронювання працівників від мобілізації, проте можливість подовження відстрочки тепер матиме обмежений характер.
Нагадаємо, що Міністерство оборони вирішило здійснити аудит заброньованих від мобілізації в Україні. Для цього бронювання поставили на паузу до 15 листопада.
Як повідомляли, Уряд доручив Міноборони та Мінекономіки до наступного засідання розробити проєкт рішення, яке б передбачало зупинення до 15 листопада 2024 року дії положень критеріїв, які визначають, які підприємства, установи чи організації є критично важливими. Поки ці критерії не будуть діяти, бронювання проводитись не буде.
Також уряд хоче, щоб проєкт рішення передбачав анулювання відстрочок від мобілізації, якщо буде встановлено, що бронювання було необґрунтованим.
Вже 20 жовтня стало відомо про тимчасове призупинення послуги бронювання військовозобов'язаних через додаток "Дія". Водночас аудит не скасовує можливість оформлення відстрочки під час нього.
Варто додати, що в уряді України вирішили запровадити модель економічного бронювання від мобілізації. Остаточне рішення буде ухвалено в парламенті, і для цього потрібно схвалення "політичного керівництва".
Ситуація у Покровську залишається стабільною, ворога у місті немає. Водночас російські окупанти хочуть оточити місто,… Читати більше
У військово-історичний музей Кременчука передали унікальний експонат — крило російської ракети, підписане військовими та розписане… Читати більше
У Культурному центрі України в Парижі відкрили виставку «Лицарі світла», на якій представлено 11 робіт… Читати більше
Проходження базової загальновійськової підготовки є обов’язковим для всіх студентів вищих навчальних закладів. Студенти, які не… Читати більше
Практично всі аеропорти Фінляндії були змушені вдатися до альтернативних систем через GPS-перешкоди з боку росії.… Читати більше
У Шевченківському районі Києва завершили аварійно-рятувальні роботи на місці ракетного удару, внаслідок якого три людини… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.