Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Рубрика з посиланням на його заяву під час засідання уряду.
"Новий порядок діятиме з 1 грудня. Для всіх, хто вже має відстрочки, буде перехідний період на нові умови до 28 лютого.
До цієї дати всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося", – сказав він.
Шмигаль заявив, що до 15 листопада провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників.
"За результатами аудиту було виявлено низку проблемних моментів, які потрібно усунути", – сказав він.
За його словами, відтепер, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки.
"По-друге, для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом – тепер обов'язкові пункти для бронювання працівників.
Зокрема, нарахована середня зарплата у підприємстві й у заброньованого працівника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат", – розповів прем'єр.
Крім того, усі бронювання з 1 грудня будуть здійснюватися через Дію.
Відбуватиметься щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям, додав Шмигаль.
Що відомо про аудит заброньованих в Україні
Станом на кінець жовтня 2024 року в Україні заброньовано від мобілізації 906 тисяч громадян.
Як повідомлялось, з 26 жовтня в Україні відновлено бронювання працівників від мобілізації, проте можливість подовження відстрочки тепер матиме обмежений характер.
Нагадаємо, що Міністерство оборони вирішило здійснити аудит заброньованих від мобілізації в Україні. Для цього бронювання поставили на паузу до 15 листопада.
Як повідомляли, Уряд доручив Міноборони та Мінекономіки до наступного засідання розробити проєкт рішення, яке б передбачало зупинення до 15 листопада 2024 року дії положень критеріїв, які визначають, які підприємства, установи чи організації є критично важливими. Поки ці критерії не будуть діяти, бронювання проводитись не буде.
Також уряд хоче, щоб проєкт рішення передбачав анулювання відстрочок від мобілізації, якщо буде встановлено, що бронювання було необґрунтованим.
Вже 20 жовтня стало відомо про тимчасове призупинення послуги бронювання військовозобов'язаних через додаток "Дія". Водночас аудит не скасовує можливість оформлення відстрочки під час нього.
Варто додати, що в уряді України вирішили запровадити модель економічного бронювання від мобілізації. Остаточне рішення буде ухвалено в парламенті, і для цього потрібно схвалення "політичного керівництва".
На Софійській площі столиці 15 листопада пройшла акція "Порожні стільці" на підтримку журналістів, письменників, діячів… Читати більше
Як йдеться у новому звіті Global Carbon Budget, опублікованому на кліматичному саміті COP29 ООН в… Читати більше
До переліку "Найкращі туристичні села" Всесвітньої туристичної організації ООН (The Best Tourism Villages) потрапили селища… Читати більше
У наступному році Україна може знову відкрити перший аеропорт у Львові та відновити авіасполучення, призупинене… Читати більше
Кабінет Міністрів звільнив голову Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрія Мироненка і призначив… Читати більше
Команда незалежного театру "Нафта" давно планувала створення вистави у форматі аудіо прогулянки. Глядачі в навушниках… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.