Існує безліч причин, через які жінки обирають змішане вигодовування. Коли воно необхідне, як його правильно вводити та що варто знати? Розглядаємо в статті.
Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує грудне вигодовування протягом першого пів року життя малюка. Чи буде дитина на грудному вигодовуванні, харчуватися з пляшечки зцідженим молоком або сумішшю, залежить від низки чинників. Змішане вигодовування є сполучним мостом між цими методами та має як плюси, так і мінуси.
Грудне молоко для новонародженого — цінне джерело всіх необхідних поживних речовин. Воно зміцнює здоров'я дитини в перший рік життя, знижує ймовірність розвитку ожиріння та діабету в старшому віці. Це лише деякі з плюсів грудного вигодовування.
Чи є сенс вводити змішане вигодовування? Так, але варто заздалегідь ознайомитися з його перевагами та недоліками.
Змішане вигодовування може бути засноване на годуванні дитини:
Змішане вигодовування часто є перехідним періодом перед повною відмовою від грудного молока. Як згодом відучити малюка від грудного вигодовування, краще обговорювати з фахівцем.
Комбіноване вигодовування, як і будь-яке інше, має свої позитивні та негативні сторони. Нижче представлені найпоширеніші з них.
Переваги:
Недоліки:
Якщо у вас не вистачає молока й малюк не наїдається, не варто приймати препарати для лактації без попередньої консультації з лікарем. Пам'ятайте, перед вживанням будь-яких ліків у період грудного вигодовування потрібно порадитися з фахівцем, щоб не нашкодити дитині.
Перший контакт малюка з пляшечкою має бути максимально розслабленим і комфортним. Не чекайте моменту, коли дитина буде дуже голодною і почне плакати. Використовуйте час стандартного годування.
Під час годування з пляшечки важливо, щоб у малюка був такий самий живий контакт, як і під час грудного вигодовування. Той, хто годує дитину, може взяти її на руки та притиснути до грудей.
Якщо мета змішаного вигодовування — дати мамі можливість повернутися на роботу або виходити з дому на тривалий час, не варто змінювати режим годування в останню хвилину. Соска пляшечки має іншу щільність, форму, текстуру та запах порівняно з материнським соском. Необхідно дати малюкові час звикнути до нових відчуттів.
Важливо: у період годування молочною сумішшю збільшуйте її кількість поступово, щоб травна система дитини адаптувалася до нового складу їжі.
Бажано ввести графік годування для мами та інших членів сім'ї, які допомагають їй доглядати за дитиною. Годувати малюка грудьми потрібно, коли є час і місце, у спокійному стані, вранці, ввечері або вночі. Решту годувань можна доповнити пляшечкою.
Важливо: у разі докорму молочною сумішшю чергувати годування з пляшечки з грудним вигодовуванням — ідеальний варіант. Однак це не завжди можливо. Найголовніше, щоб основною їжею якомога довше залишалося грудне молоко, нехай і зціджене заздалегідь.
Якщо в годуванні переважає грудне молоко, ризик перегодовування малюка невеликий. Під час годування з пляшечки звертайте увагу на обсяги порцій.
Із сумішшю все просто: на пакованні якісного продукту завжди є точні вказівки, яку кількість суміші потрібно приготувати для малюка залежно від його ваги або віку.
Важливо: враховуйте індивідуальні особливості дитини. Якщо бачите, що малюк відвертається, відсуває пляшечку ручками та відмовляється з'їдати все, значить, він наївся, і не потрібно змушувати його доїдати порцію.
Якщо ви годуєте дитину з пляшечки з грудним молоком, пошукайте інформацію про те, яка середня місткість шлунка вашого малюка залежно від його віку, або запитайте в лікаря. Наприклад, місячний новонароджений може вмістити в шлунок приблизно 80–150 мл їжі.
Корисно регулярно зважувати малюка та зіставляти зміни з центильною таблицею.
Обираючи спосіб годування дитини, враховуйте, які наслідки це може мати для вас обох. Спокійно зважте всі за й проти. Постарайтеся знайти баланс між вашим комфортом, душевною гармонією та здоровим розвитком і самопочуттям малюка.
На правах реклами
Місто Львів успішно пройшло перший етап відбору й увійшло до фіналу конкурсу «Європейська столиця культури… Читати більше
Генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко відкрив «Українську книжкову поличку» у центральній бібліотеці міста… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте і Президент України Володимир Зеленський перед переговорами у Брюсселі в… Читати більше
У Ковелі Волинської області відкрився центр рекрутингу української армії. Це вже другий такий центр на… Читати більше
Укрзалізниця призначила додатковий швидкісний поїзд з Києва до Львова на Різдво та Новорічні свята! Про… Читати більше
Генерал-лейтенанта Павла Ткачука наказом міністра оборони звільнили з посади начальника Національної академії Сухопутних військ імені… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.