fbpx
Сьогодні
22:19 15 Лис 2024

Боррель представив докази, що Китай уперше передав рф зброю для війни проти України, – ЗМІ

Фото: X / Josep Borrell Fontelles

Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз розглядає можливість запровадження санкцій проти Китаю.

Про це повідомляє Frankfurter Allgemeine з покликанням на власні джерела, пише Рубрика.

За даними співрозмовників, високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики й політики безпеки Жозеп Боррель поінформував країни ЄС про висновки розвідки. Дипломат заявив, що докази «переконливі» та підтверджують «надання летальної підтримки».

Він переконує, що ЄС має розглянути всі можливі інструменти впливу, включно із запровадженням нових санкцій. Ідеться про заборону ведення бізнесу з певними китайськими компаніями, а також обмеження на активи та в'їзд.

"Тепер ми повинні розглянути весь набір інструментів, включаючи заборону на ведення бізнесу з китайськими компаніями, заморожування активів і заборони на в'їзд. Але ви також повинні говорити безпосередньо з Китаєм і дати їм зрозуміти: "Ви завжди казали, що хочете бути нейтральними. Ви не нейтральні. Китай також не прагне до миру. Ви годуєте звіра", – заявив він.

Співрозмовник також наголосив на важливості прямого діалогу з Китаєм, щоб донести позицію ЄС.

Джерела видання не розкрили подробиць щодо висновків розвідки. Проте один з дипломатів послався на «дуже серйозні» повідомлення інформаційного агентства Reuters.

Наприкінці вересня повідомлялося, що дочірнє підприємство російської державної збройової компанії «Алмаз-Антей» під назвою «Купол» розробило та випробувало новий бойовий безпілотник великої дальності в Китаї та хоче налагодити там масове виробництво для використання цих дронів у війні проти України.

Якщо повідомлення правдиві, вони свідчать про те, що Китай, всупереч своїй офіційній позиції, надає росії летальну зброю для використання у війні проти України, пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Речниця НАТО Оана Лунгеску назвала цю інформацію «дуже тривожною». Речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що хоча немає доказів прямої участі китайського уряду, він відповідальний за те, що компанії в Китаї не постачають зброю.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: