Новини

100-річчя Українського радіо: з нагоди ювілею НБУ випустив пам’ятну монету, а “Укрпошта” – марку

До 100-річчя Українського радіо Національний банк України презентував пам'ятну монету, а "Укрпошта" урочисто погасила марку "Нове сторіччя Українського радіо".

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на Суспільне.

Заступник голови НБУ Олексій Шабан, презентуючи пам'ятну монету до 100-річчя Українського радіо, розповів, що на аверсі зображено малий державний герб України, від якого розходяться радіохвилі, на яких написано "Говорить Київ".

"Сенс у тому, що саме Київ, і його історична та сучасна роль як центру викарбувана на цій монеті. Цей же елемент (йдеться про радіохвилі на аверсі — ред.) символізує і лінію зіткнення на фронті", — сказав посадовець.

Зображення на реверсі монети, за словами Шабана, — це квітка, від центру якої розходяться півкулі, які також символізують радіохвилі. Також там як і на аверсі вказана дата заснування Українського радіо — 1924 рік.

Фото: Суспільне Новини/Дарина Коломієць

Своєю чергою очільник "Укрпошти" Ігор Смілянський під час урочистого погашення марки "Нове сторіччя Українського радіо" акцентував на важливості мовлення Українського радіо по всій території України, особливо у прифронтових регіонах.

"Особливо приємно, коли їдеш біля фронту, де здебільшого працюють ворожі радіостанції, але чуєш Українське радіо. І це по суті боротьба за слухачів", — сказав він.

Марки до ювілею Українського радіо випущені тиражем 280 тисяч. Дизайн розробив художник Володимир Таран й у ньому використана автентика Суспільного Мовлення.

Фото: Суспільне Новини/Дарина Коломієць

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, який також був присутній на урочистостях, зауважив, що завдяки роботі Українського радіо українці, включаючи тих, хто живе на окупованих територіях, можуть завжди почути перевірені та правдиві новини.

"Для людей на окупованих територіях ваша інформація — це надія та моральна підтримка. Це інформація для українських бійців на лінії фронту, яку вони чують і мають надійні українські новини. В Українського радіо героїчне та історичне минуле й у нього не менш прекрасне майбутнє. Тому бажаю вам професійних здобутків й розвитку, і звісно ж, нашої спільної перемоги", — сказав Шмигаль.

Фото: Урядовий портал

Що відомо про Українське радіо

16 листопада 1924 року, вперше почало мовити Українське радіо. У 2024 році воно святкує свою соту річницю.

Першими словами радійників було: "Алло! Алло! Алло! Говорить Харків! Всім, всім, всім. Працює перша в Україні радіотелефонна станція".

На початку радіо займало лише дві кімнати тодішнього партклубу — це були дикторська та апаратна. Сьогодні це приміщення є Харківською обласною філармонією.

Свіжі дописи

  • Новини

Через збитковість російські НПЗ скорочують обсяги виробництва, – Reuters

Щонайменше три російські нафтопереробні заводи зупинили перероблення або скоротили обсяги виробництва через значні збитки на… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

В Україні стартує проєкт з навчання жінок професіям, в яких традиційно переважали чоловіки

Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки.… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Боррель представив докази, що Китай уперше передав рф зброю для війни проти України, – ЗМІ

Китай уперше поставив росії зброю для війни проти України. У відповідь на це Європейський Союз… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

Декомунізація в дії: у Кривому Розі демонтували пам’ятники Лермонтову та Пушкіну

У Кривому Розі на виконання розпорядження голови Дніпропетровської обладміністрації демонтували пам'ятники російським поетам Олександру Пушкіну… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

До стрілянини на Київщині причетний працівник “Муніципальної варти”: Сухопутні війська прокоментували інцидент

До стрілянини у Бориспільському районі Київської області причетний працівник «Муніципальної варти» громади, який входив до… Читати більше

Friday November 15th, 2024
  • Новини

На знищення 400 мін в акваторії Чорного моря може піти п’ять років, – Плетенчук

Україні знадобиться до п’яти років на знешкодження чотирьох сотень мін у Чорному морі. Також задля… Читати більше

Friday November 15th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.