Замість головок самонаведення – макети: росіяни почали використовувати спрощені версії ракет Х-59

Російська федерація почала використовувати керовані авіаційні ракети Х-59МК із масо-габаритними макетами замість активної радіолокаційної головки самонаведення (АРГСН).

Про це повідомив телеграм-канал "Полковник ГШ" та оприлюднив світлини.

Зазначають, що макети застосувалися як в касетних, так і в фугасних версіях російської ракети, якими вони обстрілюють Україну.

Як розповідають, замість функціональної АРГСН використовується металевий макет, який імітує лише вагу справжньої головки, що дозволяє зберегти центрування ракети. Це рішення, ймовірно, продиктоване дефіцитом активних радіолокаційних головок, які є складними та дорогими компонентами.

Масо-габаритний макет ракети Х-59МК. Осінь, 2024. Фото: t.me/war_home

Без АРГСН ракети Х-59МК покладаються лише на супутникову та інерційну навігацію, яка не зазнала модернізації.

Масо-габаритний макет ракети Х-59МК. Осінь 2024. Фото: t.me/war_home

Окрім того, відсутність модулів "Комета", що захищають від радіоелектронного подавлення, робить ці ракети вразливими до засобів радіоелектронної боротьби, особливо на кінцевих етапах польоту.

Додатково зазначено, що ракети Х-59 досі оснащуються двигунами Р95-300 виробництва української компанії "Мотор Січ", які росія використовує з радянських запасів або знімає з ракет Х-55(СМ).

Уламки Х-55СМ. Джерело: Національна поліція

Нагадаємо, що у березні цього року український винищувач збив ракету Х-55СМ, яка мала лише імітатор ядерної бойової частини, і, ймовірно, використовувалась як приманка для української протиповітряної оборони.

Варто додати, що у липні минулого року стало відомо, що російська федерація модернізує деякі види ракет, зокрема Х-22 й "Онікс", і відновила використання комплексів "Бастіон".

Зазначимо, що до середини 2025 року Україна планує отримати власні крилаті та балістичні ракети, що стане значним досягненням у її оборонних можливостях.

Окрім того, нову українську ракету-дрон "Паляниця" розробляли в Україні півтора року. Вона запускається з наземної установки й в межах її дії тепер доступні кілька десятків російських військових аеропортів.

Свіжі дописи

  • Новини

У Києві з вулиць приберуть пошкоджені внаслідок російських обстрілів автомобілі

З 16 січня з вулиць Києва почнуть вивозити автомобілі, які постраждали внаслідок влучань ворожих ракет… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Україна та Туреччина обговорили наслідки аварії російських танкерів у Чорному морі

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук провела зустріч з послом Туреччини в… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Укрзалізниця за підтримки ЄС відкрила оновлений пункт пропуску на кордоні з Польщею

Укрзалізниця завершила проєкт з перенесення пункту прикордонного контролю поїздів на станцію Мостиська ІІ поблизу українсько-польського… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Померла 100-річна видатна зв’язкова УПА Ангелина Паламар

Відійшла у вічність зв’язкова Української повстанської армії (УПА) Ангелина Паламар на псевдо «Орися». Їй було… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

“Твоя зупинка – пам’ять про героя”: в Ужгороді провели акцію до загальнонаціональної хвилини мовчання

В Ужгороді громадська організація «Вшануй» провела акцію до хвилини мовчання. Активісти вийшли на центральну площу… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025
  • Новини

Військова підтримка, кіберзахист, санкції та конфіскація активів рф: Шмигаль зустрівся з главою МЗС Естонії

У Києві відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля із Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкною.… Читати більше

Wednesday January 15th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.