fbpx
Сьогодні
14:56 14 Лис 2024

Замість головок самонаведення – макети: росіяни почали використовувати спрощені версії ракет Х-59

Керована авіаційна ракета Х-59МК. Фото: missilery.info

Російська федерація почала використовувати керовані авіаційні ракети Х-59МК із масо-габаритними макетами замість активної радіолокаційної головки самонаведення (АРГСН).

Про це повідомив телеграм-канал "Полковник ГШ" та оприлюднив світлини.

Зазначають, що макети застосувалися як в касетних, так і в фугасних версіях російської ракети, якими вони обстрілюють Україну.

Як розповідають, замість функціональної АРГСН використовується металевий макет, який імітує лише вагу справжньої головки, що дозволяє зберегти центрування ракети. Це рішення, ймовірно, продиктоване дефіцитом активних радіолокаційних головок, які є складними та дорогими компонентами.

макет ракети Х-59МК

Масо-габаритний макет ракети Х-59МК. Осінь, 2024. Фото: t.me/war_home

Без АРГСН ракети Х-59МК покладаються лише на супутникову та інерційну навігацію, яка не зазнала модернізації.

макет ракети Х-59МК

Масо-габаритний макет ракети Х-59МК. Осінь 2024. Фото: t.me/war_home

Окрім того, відсутність модулів "Комета", що захищають від радіоелектронного подавлення, робить ці ракети вразливими до засобів радіоелектронної боротьби, особливо на кінцевих етапах польоту.

Додатково зазначено, що ракети Х-59 досі оснащуються двигунами Р95-300 виробництва української компанії "Мотор Січ", які росія використовує з радянських запасів або знімає з ракет Х-55(СМ).

Уламки ракети Х-55СМ.

Уламки Х-55СМ. Джерело: Національна поліція

Нагадаємо, що у березні цього року український винищувач збив ракету Х-55СМ, яка мала лише імітатор ядерної бойової частини, і, ймовірно, використовувалась як приманка для української протиповітряної оборони.

Варто додати, що у липні минулого року стало відомо, що російська федерація модернізує деякі види ракет, зокрема Х-22 й "Онікс", і відновила використання комплексів "Бастіон".

Зазначимо, що до середини 2025 року Україна планує отримати власні крилаті та балістичні ракети, що стане значним досягненням у її оборонних можливостях.

Окрім того, нову українську ракету-дрон "Паляниця" розробляли в Україні півтора року. Вона запускається з наземної установки й в межах її дії тепер доступні кілька десятків російських військових аеропортів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: