Закликав почати “діалог” з рф: одіозному нардепу Шевченку оголосили підозру

Народному депутату України Євгену Шевченку повідомили про підозру в державній зраді після того, як він закликав почати "діалог" з росією.

Про це повідомили ДБР та СБУ, передає Рубрика.

Співробітники правоохоронних органів офіційно не розкривають імені депутата. Утім джерело hromadske у правоохоронних органах повідомило, що йдеться про Євгена Шевченка.

Фото: ДБР

Експертиза заяв депутата показала, що той ще до початку повномасштабного вторгнення росії почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України:

  • У 2021 році публікував недостовірну інформацію щодо відсутності загрози повномасштабного вторгнення рф з території Білорусі.
  • Давав інтерв'ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам, після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ у рф.
  • Поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію західних партнерів та європейських цінностей тощо.

За даними слідства, Шевченко неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть з самопроголошеним президентом олександром лукашенком.

Фото: ДБР

За протекцією лукашенка депутат та його близькі родичі вели активний бізнес з представниками Білорусі, зокрема на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами вони завозили його в Україну через іншу європейську країну й продавали набагато дорожче.

Як інформує ДБР, такий "режим сприяння" з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку.

Проте в Україну він зміг перевести лише 500 тисяч євро. Решту не вдалося отримати у зв'язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.

Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів.

Євгену Шевченку оголосили підозру у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

Фото: ДБР

Санкція цієї статті передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд проситимуть обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Згодом спікер Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян в ефірі телемарафону зазначила:

"Уже найближчими годинами, я сподіваюся, буде обрано йому запобіжний захід. Сторона звинувачення проситиме для нього утримання під вартою, тому що злочин дуже серйозний – це стаття 111 УКУ (державна зрада)".

Вона нагадала, що нардепу загрожує довічне ув'язнення та конфіскація всього майна.

Довідка про нардепа 

Євгеній Шевченко народився 4 травня 1972 року в Мелітополі. Закінчив Класичний приватний університет (м.Запоріжжя) за кваліфікацією "юрист". Підприємець. Раніше працював електриком у колгоспі. Обіймав керівні посади в компаніях "Eurocape New Energy", "ECE Projektmanagement G.m.b.H", "Агросталь", "Цветмет".

У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від "Слуги народу". Втім, згодом був виключений з партії. За даними руху "Чесно", Шевченко був довіреною особою тоді кандидата на пост президента Володимира Зеленського на виборах 2019 року.

Окрім того, згідно з аналітикою "Чесно", увійшов до списку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради 9 скликання.

Шевченко відомий своєю проросійською позицією ще перед повномасштабним російським вторгненням та негативним ставленням до Революції гідності. Неодноразово був гостем телеефірів каналу забороненого нині каналу "112 Україна" та брав участь у прямих включеннях на російських пропагандистських телеканалах.

У 2020 році він привітав білоруського диктатора Олександра Лукашенка з переобранням на виборах. Сам нардеп раніше заявляв, що є "агентом розвідки". При цьому керівник ГУР МО Кирило Буданов підтверджував, що Шевченко дійсно допомагав у контактах з Лукашенком.

А нещодавно через висловлювання Шевченка спалахнув скандал. У своєму дописі в Telegram він закликав президента України до переговорів з рф. Також нардеп заявив, що нібито написав листа Дональду Трампу і Джей Ді Венсу "щодо сприяння у припиненні авторитаризму та диктатури в політичному житті України".

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак у відповідь заявив, що "деякі народні депутати, схоже, заплуталися в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього країни".

Нагадаємо, в справах про державну зраду проходять приблизно 1-2% правоохоронців з різних відомств.

Свіжі дописи

  • Новини

У лікарнях України уже функціонують 17 “Шкіл супергероїв”, – Зеленська

Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Новини

В Одесі пролунали вибухи: пошкоджено магістральний трубопровід

В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Новини

“Укрпошта” до Дня Гідності та Свободи випускає художню марку “Тризуб Незалежності”

"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Новини

Понад 600 людей на Харківщині пройшли курс у Центрі підготовки до нацспротиву

Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Новини

В Україні для підприємців – ветеранів запровадять особливі умови, – Шуляк

Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Новини

Шуфричу знову продовжили арешт: клопотання захисту відхилили

Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше

Thursday November 14th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.