Закликав почати "діалог" з рф: одіозному нардепу Шевченку оголосили підозру
Народному депутату України Євгену Шевченку повідомили про підозру в державній зраді після того, як він закликав почати "діалог" з росією.
Про це повідомили ДБР та СБУ, передає Рубрика.
Співробітники правоохоронних органів офіційно не розкривають імені депутата. Утім джерело hromadske у правоохоронних органах повідомило, що йдеться про Євгена Шевченка.
Експертиза заяв депутата показала, що той ще до початку повномасштабного вторгнення росії почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України:
- У 2021 році публікував недостовірну інформацію щодо відсутності загрози повномасштабного вторгнення рф з території Білорусі.
- Давав інтерв'ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам, після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ у рф.
- Поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію західних партнерів та європейських цінностей тощо.
За даними слідства, Шевченко неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть з самопроголошеним президентом олександром лукашенком.
За протекцією лукашенка депутат та його близькі родичі вели активний бізнес з представниками Білорусі, зокрема на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами вони завозили його в Україну через іншу європейську країну й продавали набагато дорожче.
Як інформує ДБР, такий "режим сприяння" з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку.
Проте в Україну він зміг перевести лише 500 тисяч євро. Решту не вдалося отримати у зв'язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.
Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів.
Євгену Шевченку оголосили підозру у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).
Санкція цієї статті передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд проситимуть обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Згодом спікер Державного бюро розслідувань Тетяна Сап'ян в ефірі телемарафону зазначила:
"Уже найближчими годинами, я сподіваюся, буде обрано йому запобіжний захід. Сторона звинувачення проситиме для нього утримання під вартою, тому що злочин дуже серйозний – це стаття 111 УКУ (державна зрада)".
Вона нагадала, що нардепу загрожує довічне ув'язнення та конфіскація всього майна.
Довідка про нардепа
Євгеній Шевченко народився 4 травня 1972 року в Мелітополі. Закінчив Класичний приватний університет (м.Запоріжжя) за кваліфікацією "юрист". Підприємець. Раніше працював електриком у колгоспі. Обіймав керівні посади в компаніях "Eurocape New Energy", "ECE Projektmanagement G.m.b.H", "Агросталь", "Цветмет".
У 2019 році був обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від "Слуги народу". Втім, згодом був виключений з партії. За даними руху "Чесно", Шевченко був довіреною особою тоді кандидата на пост президента Володимира Зеленського на виборах 2019 року.
Окрім того, згідно з аналітикою "Чесно", увійшов до списку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради 9 скликання.
Шевченко відомий своєю проросійською позицією ще перед повномасштабним російським вторгненням та негативним ставленням до Революції гідності. Неодноразово був гостем телеефірів каналу забороненого нині каналу "112 Україна" та брав участь у прямих включеннях на російських пропагандистських телеканалах.
У 2020 році він привітав білоруського диктатора Олександра Лукашенка з переобранням на виборах. Сам нардеп раніше заявляв, що є "агентом розвідки". При цьому керівник ГУР МО Кирило Буданов підтверджував, що Шевченко дійсно допомагав у контактах з Лукашенком.
А нещодавно через висловлювання Шевченка спалахнув скандал. У своєму дописі в Telegram він закликав президента України до переговорів з рф. Також нардеп заявив, що нібито написав листа Дональду Трампу і Джей Ді Венсу "щодо сприяння у припиненні авторитаризму та диктатури в політичному житті України".
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак у відповідь заявив, що "деякі народні депутати, схоже, заплуталися в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього країни".
Нагадаємо, в справах про державну зраду проходять приблизно 1-2% правоохоронців з різних відомств.