Про це повідомляється на сайті Європейської комісії, передає Рубрика.
Зазначається, що кожен із п'яти відібраних проєктів, які реалізуються у межах європейського інструменту зміцнення оборонної промисловості через спільні закупівлі (EDIRPA), отримає по 60 мільйонів євро, що загалом становить 300 мільйонів.
У ЄК зазначили, що більшість відібраних проєктів включають закупівлю оборонної продукції, призначеної для України, зокрема:
"Завдяки спільним придбанням продуктів збройні сили держав-членів матимуть покращену сумісність. Чіткіші перспективи та більша передбачуваність, які супроводжуються великими контрактами, зміцнять європейську промисловість і дозволять їй адаптувати свої виробничі потужності до оборонних потреб Європи. Загалом, спільні закупівлі посилять оборонну готовність держав-членів ЄС", — йдеться у повідомленні.
Які закупівлі включають ці п'ять проєктів:
У ЄК пояснили, що тепер ці п'ять відібраних проєктів EDIRPA для всіх трьох сфер увійдуть "у фазу підготовки" грантової угоди, яка передбачає детальну координацію між комісією та консорціумами державних органів держав-членів ЄС
"Загальна вартість закупівель п'яти обраних проєкт перевищує 11 мільярдів євро, що свідчить про високий рівень фінансування ЄС. Інвестиції EDIRPA у розмірі 300 мільйонів євро стимулювали зобов'язання більш ніж у 36 разів, демонструючи ефективність програми в залученні значних інвестицій в оборону в ЄС", — йдеться у повідомленні.
Обрані проєкти EDIRPA охоплюють 20 держав-членів ЄС, деякі з яких вперше братимуть участь у спільних програмах оборонних закупівель.
У ЄК додали, що окрім обраних проєктів були подані й інші "перспективні пропозиції".
Їх було додано до резервного списку, що дозволяє ідентифікувати їх для можливого майбутнього фінансування. Наприклад, держави-члени, залучені до цих пропозицій, можуть прагнути фінансово підтримати їх шляхом передачі невикористаних коштів ЄС, виділених їм, у рамках спільного управління.
Зазначимо, що 8 листопада Рада ЄС продовжила мандат своєї тренувальної місії (EUMAM Ukraine) для підготовки українських військових на два роки — до 15 листопада 2026 року. У бюджет місії закладено майже 409 мільйонів євро на період з 14 листопада 2024-го по 15 листопада 2026 року.
Окрім того, Європейський Союз має намір змінити систему військової підтримки України. Це пов'язано із вето Угорщини, яка є лояльною до російської федерації.
Як повідомляла Рубрика, Європейська комісія погодила виділення Україні 4,1 мільярда євро у межах програми Ukraine Facility.
У Тернопільській області стартувало будівництво нового заводу, який спеціалізуватиметься на виробництві фактурованих вафельних аркушів, тарталеток,… Читати більше
21 листопада, під час ранкової атаки на Дніпро російська федерація застосувала ракету середньої дальності "Орєшнік".… Читати більше
21 листопада внаслідок ворожої ракетної атаки по Кривому Рогу кількість постраждалих зросла до 31. Також… Читати більше
21 листопада Міністерство у справах ветеранів України спільно з Міністерством охорони здоров’я України та Національною… Читати більше
Містянам розповідали поради та показували схеми для чистки взуття. Щоб забронювати собі місце на майстер-клас,… Читати більше
Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав до радикальних дій щодо російської федерації через її спроби… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.