У Німеччині згідно з результатами опитування визначили фаворита на посаду наступного канцлера
Згідно з останнім опитуванням, керівник Міністерства оборони Німеччини Борис Пісторіус, є фаворитом на посаду канцлера, який за рівнем підтримки обійшов чинного голову уряду Олафа Шольца та лідера опозиції Фрідріха Мерца.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на дані опитування від інституту Forsa, які наводить Bild.
Згідно з опитуванням:
- 39% респондентів бажали б бачити Пісторіуса наступним канцлером;
- 25% віддали голос за лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Мерца.
Серед прихильників ХДС й Християнсько-соціального союзу (ХСС) 22% також віддали підтримку Пісторіусу.
Водночас серед прихильників Соціал-демократичної партії Німеччини 58% опитаних бажали б бачити наступним канцлером чинного голову Міністерства оборони, тоді як Шольца підтримують 30%.
Лише 13% від усіх виборців вважають, що Шольц має бути кандидатом на посаду канцлера від своєї партії на майбутніх виборах.
Шоста із запланованих систем ППО IRIS-T від Німеччини надійде в Україну до кінця цього року, – Шольц
Що відомо про розпад коаліції у Німеччині
Нагадаємо, в Німеччині розпалася правляча коаліція. Це сталося після того, як Шольц вирішив звільнити міністра фінансів Крістіана Лінднера, який є представником Вільної демократичної партії (ВДП).
Це означає, що Вільна демократична партія (ВДП), членом якої є міністр фінансів, виходить із "світлофорної" коаліції. Вона також складається із Соціал-демократичної партії Німеччини (партії Шольца) та партії "зелених".
Bild уточнює, що Шольц, ймовірно, випередив ВДП, оскільки партія планувала розірвати коаліційну угоду із СДПН та "зеленими", а також відкликати своїх міністрів.
До речі, за інформацією німецьких ЗМІ, на кризовій зустрічі Лінднер пропонував Шольцу провести дострокові вибори до Бундестагу, але канцлер відмовився від такого кроку.
За інформацією заступника головного редактора Welt Робіна Александера, канцлер Шольц хоче звернутися до Бундестагу з проханням провести голосування щодо вотуму довіри у січні 2025 року.
Шольц у ході виступу перед пресою заявив, що Лінднер "надто часто порушував його довіру".
За словами канцлера, він запропонував Вільній демократичній партії план із чотирьох пунктів:
- зменшення енергетичних витрат;
- вакансії для працівників автомобільної промисловості;
- запровадження інвестиційного бонусу;
- збільшення допомоги Україні.
Але міністр фінансів Лінднер відмовився від реалізації такої ініціативи.
Після Лінднера було звільнено всіх міністрів з ВДП. У п'ятницю, 8 листопада, президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр віддав їм посвідчення про звільнення.
Посвідчення про звільнення зокрема отримали колишні:
- міністр фінансів Крістіан Лінднер,
- міністр освіти та наукових досліджень Беттіна Старк-Ватцінгер,
- міністр юстиції та захисту прав споживачів Марко Бушманн.
Варто зауважити, що раніше німецькі ЗМІ написали про можливість розпаду "світлофорної" коаліції у Німеччині та дострокових парламентських виборів.
Причиною стало те, що у проекті бюджету Німеччини на 2025 рік є дефіцит понад 13 млрд євро і партії коаліції не можуть погодити, як вийти із такої ситуації.
Як повідомлялось, опозиційні партії розглядають варіант створення нової коаліції з партією Шольца, але без його участі.
Дострокові вибори можуть мати вплив не лише на внутрішню політику Німеччини, а й на її зовнішню політику, зокрема у відносинах з Україною. Зміна уряду може вплинути на позицію Берліна щодо військової та фінансової підтримки Києва.