Таку заяву зробив речник Міноборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону, передає Рубрика.
Лазуткін пояснив, що питання придатності до мобілізації для людей з ВІЛ чи туберкульозом оцінюється індивідуально.
"Наприклад для осіб з ВІЛ чи туберкульозом придатність до служби оцінюється на основі того, наскільки хвороба впливає на їхню здатність виконувати військові завдання", – сказав він.
Для осіб з ВІЛ це залежить від стадії хвороби. Якщо особа є безсимптомним носієм ВІЛ або має стабільну хворобу, вона може бути мобілізована та служити на фронті.
Водночас особи з імунною субкомпенсацією можуть бути мобілізовані тільки для служби у тилових частинах, де не потрібно виконувати бойові завдання.
Особи з імунною декомпенсацією вважаються непридатними до служби та підлягають виключенню з військового обліку.
Це стосується не тільки ВІЛ, а й туберкульозу. Для осіб з активною формою туберкульозу, з виділеннями мікробактерій або наявністю розпаду легеневої тканини, служба в армії неможлива. Такі особи автоматично вважаються непридатними і також підлягають виключенню з військового обліку.
Речник запевнив, що ці чинники "дуже і дуже ретельно" прописували у департаменті охорони здоров'я.
Лазуткін наголосив, що будь-які порушення щодо мобілізації осіб, які не придатні до служби за станом здоров'я, є порушенням наказу № 402 Міноборони, що регулює всі питання мобілізації. За такі порушення відповідальність лежить на військово-лікарських комісіях.
Нагадаємо, наразі кожен українець може безкоштовно за 15 хвилин пройти тестування на ВІЛ, і це варто зробити, аби подбати про себе та своє здоров'я.
Як повідомляла Рубрика, в Україні для пацієнтів з ВІЛ, туберкульозом та замісною терапією з'явився застосунок Complete Care4you.
Зазначимо, що в Україні антиретровірусна терапія для людей з ВІЛ доступна безкоштовно.
Що відомо про темпи мобілізації
Зазначимо, що наприкінці грудня 2023 року народний депутат Давид Арахамія повідомив, що військове командування України внесло запит на мобілізацію 500 тисяч осіб. На сьогодні уряд продовжує розроблювати правила призову військовозобов'язаних.
Окрім того, президент Володимир Зеленський теж заявляв, що для контрнаступальних дій потрібно мобілізувати до 400–500 тисяч людей. Та Главі державі наразі "потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок".
Глава держави тоді заявляв, що мобілізація може коштувати Україні додаткових 500 мільярдів гривень.
На цей же час, а саме 29 жовтня, секретар РНБО Олександр Литвиненко заявляв, що в Україні планують мобілізувати додатково 160 тисяч чоловіків. Загалом до Сил оборони вже призвано 1 мільйон 50 тисяч громадян.
Водночас начальник відділу підготовки в навчальних центрах Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ Василь Румак заявляв, що наразі середня чисельність одночасної підготовки новобранців у навчальних центрах становить приблизно 20 тисяч людей, хоча ще декілька місяців тому ця цифра сягала майже 35 тисяч.
У КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради» запрацювало сучасне реабілітаційне відділення. На його… Читати більше
У Центральній муніципальній бібліотеці міста Салоніки (Греція) у рамках реалізації глобального проєкту, який втілюється під… Читати більше
З-під завалів багатоквартирного будинку в Кривому Розі, куди росіяни поцілили балістичною ракетою, дістали постраждалу людину.… Читати більше
Вінницька письменниця Валентина Павленко заснувала літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя. Про… Читати більше
24 грудня Укрпошта презентувала фінальний поштовий випуск року – «Нова радість стала». Цей випуск, натхненний найвідомішою… Читати більше
Українська громада міста Трір (земля Райнланд-Пфальц, Німеччина) спільно з українсько-німецькими асоціаціями провела другий благодійний Фестиваль… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.