Фото: gp.gov.ua
Про це повідомив Офіс генерального прокурора, інформує Рубрика.
Слідством встановлено, що з 2021 року по липень 2024-го учасники групи під виглядом надання послуг з вивезення й утилізації відходів незаконно транспортували небезпечні рідини й матеріали на три земельні ділянки в селах Київської області.
Фото: gp.gov.ua
Фірми, від імені яких фігуранти надавали послуги, не мали ні ліцензій, ні устаткування, необхідного для утилізації таких відходів. Батарейки, лампи, шприци, небезпечні рідини просто звозили на ділянку.
Фото: gp.gov.ua
Результати експертиз показали, що землі загальною площею понад сім тисяч квадратних метрів забруднені шкідливими для здоров'я людей та довкілля речовинами: міддю, хромом, цинком, сурмою, фосфором, молібденом, нікелем і свинцем.
Фото: gp.gov.ua
Збитки, завдані забрудненням ділянок, перевищують 9,3 млн гривень.
Фото: gp.gov.ua
Фото: gp.gov.ua
Організатор і п'ятеро учасників групи отримали підозру за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 239 Кримінального кодексу України – забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, що спричинили тяжкі наслідки.
Фото: gp.gov.ua
Під час обшуків правоохоронці вилучили у підозрюваних автомобілі, на яких здійснювалося перевезення небезпечних відходів, та документи, що підтверджують ведення незаконної діяльності.
Фото: gp.gov.ua
Вирішується питання про обрання фігурантам запобіжних заходів.
Фото: gp.gov.ua
Де в Україні можна здати батарейки?
Як повідомлялось, компанія "АТБ" відправила на переробку 173 тонни батарейок. І це лише за перше півріччя 2024 року.
Екологічна ініціатива "Утилізуй сьогодні для чистого завтра!" продовжує демонструвати вражаючі результати в умовах війни. Перед цим "АТБ" в рамках масштабного екопроєкту "Утилізуй сьогодні для чистого завтра!" у співпраці з Duracell, SavOrbico і PromoService встановила новий накопичувальний рекорд, експортувавши вже 20-ту фуру використаних батарейок.
Нагадаємо, в кожному магазині "АТБ" встановлені спеціальні бокси для збирання непотрібних батарейок. Їх легко помітити, адже вони виконані у формі батарейки відомого бренду.
Як повідомлялось, батарейки після своєї служби стають не тільки небезпечними відходами, але мало хто знає, що вони ще й джерело цінних елементів. 80% маси батарейок – це карбон, марганець, цинк, графіт, які можна повторно використовувати.
Докладніше про це читайте в матеріалі "Рубрики" "Де "чистилище": куди потрапляють використані батарейки?"
У столиці Австрії пройшов Український благодійний бал, на якому зібрали щонайменше 11,5 тис. євро для… Читати більше
Спеціальний посланець Сполучених штатів Стів Віткофф вважає, що цього тижня Вашингтон та Київ мають укласти… Читати більше
Курська операція Сил оборони дозволила перенести повномасштабні бойові дії на територію Росії та змусила противника… Читати більше
росіяни не можуть досягнути своєї стратегічної мети захопити Україну, тому вдаються до залякування – ракетних… Читати більше
Президент Володимир Зеленський заявив, що закінчити війну без України неможливо. Якщо США домовляться з росією… Читати більше
На даний час вибори в Німеччині, які ведуть до зміни влади в країні, завершилися. Згідно… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.