Про це повідомив Офіс генерального прокурора, інформує Рубрика.
Слідством встановлено, що з 2021 року по липень 2024-го учасники групи під виглядом надання послуг з вивезення й утилізації відходів незаконно транспортували небезпечні рідини й матеріали на три земельні ділянки в селах Київської області.
Фірми, від імені яких фігуранти надавали послуги, не мали ні ліцензій, ні устаткування, необхідного для утилізації таких відходів. Батарейки, лампи, шприци, небезпечні рідини просто звозили на ділянку.
Результати експертиз показали, що землі загальною площею понад сім тисяч квадратних метрів забруднені шкідливими для здоров'я людей та довкілля речовинами: міддю, хромом, цинком, сурмою, фосфором, молібденом, нікелем і свинцем.
Збитки, завдані забрудненням ділянок, перевищують 9,3 млн гривень.
Організатор і п'ятеро учасників групи отримали підозру за ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 239 Кримінального кодексу України – забруднення або псування земель речовинами, відходами чи іншими матеріалами, шкідливими для життя, здоров'я людей або довкілля, що спричинили тяжкі наслідки.
Під час обшуків правоохоронці вилучили у підозрюваних автомобілі, на яких здійснювалося перевезення небезпечних відходів, та документи, що підтверджують ведення незаконної діяльності.
Вирішується питання про обрання фігурантам запобіжних заходів.
Де в Україні можна здати батарейки?
Як повідомлялось, компанія "АТБ" відправила на переробку 173 тонни батарейок. І це лише за перше півріччя 2024 року.
Екологічна ініціатива "Утилізуй сьогодні для чистого завтра!" продовжує демонструвати вражаючі результати в умовах війни. Перед цим "АТБ" в рамках масштабного екопроєкту "Утилізуй сьогодні для чистого завтра!" у співпраці з Duracell, SavOrbico і PromoService встановила новий накопичувальний рекорд, експортувавши вже 20-ту фуру використаних батарейок.
Нагадаємо, в кожному магазині "АТБ" встановлені спеціальні бокси для збирання непотрібних батарейок. Їх легко помітити, адже вони виконані у формі батарейки відомого бренду.
Як повідомлялось, батарейки після своєї служби стають не тільки небезпечними відходами, але мало хто знає, що вони ще й джерело цінних елементів. 80% маси батарейок – це карбон, марганець, цинк, графіт, які можна повторно використовувати.
Докладніше про це читайте в матеріалі "Рубрики" "Де "чистилище": куди потрапляють використані батарейки?"
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше
Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.