Байден востаннє зустрінеться з Сі: говоритимуть про залучення військ КНДР у російську війну проти України
Президент США Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін проведуть двосторонню зустріч 16 листопада під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) у Лімі, Перу.
Про майбутню зустріч повідомив Білий дім, а представник адміністрації розкрив деякі з основних питань, які будуть обговорюватися.
Очікується, що Байден і Сі Цзіньпін обговорять широке коло тем, зокрема відновлення військових контактів між країнами, подолання глобальної кризи фентанілу, ризики, пов'язані з розвитком штучного інтелекту, а також питання торговельних взаємин.
За словами високопосадовця, однією з ключових тем стане безпека, зокрема захист критичної інфраструктури США від кібератак, а також активна військова діяльність Китаю біля Тайваню та в Південнокитайському морі.
Також Байден також планує висловити стурбованість підтримкою Китаєм російської агресії проти України та можливим залученням Пекіна до співпраці з Північною Кореєю для надання допомоги росії.
Крім того, американський президент планує порушити питання щодо "несправедливої торговельної політики та неринкових економічних практик" Китаю, які, за словами Білого дому, негативно впливають на американських працівників та компанії.
Зустріч, ймовірно, буде останньою між Байденом і Сі перед тим, як до влади у США у січні 2025-го прийде Дональд Трамп.
Своєю чергою новообраний президент вже номінував затятих критиків Китаю на ключові зовнішньополітичні посади, що може призвести до більш конфронтаційної позиції США щодо Пекіна. Серед них:
- конгресмен-республіканець Майк Волц на посаду радника президента з нацбезпеки,
- сенатор Марко Рубіо на посаду державного секретаря.
Зі свого боку, Сі Цзіньпін також передбачає зміни в політиці США з огляду на нову адміністрацію. Одне з ключових питань для Китаю — це політика Трампа щодо тарифів на китайські товари. Дональд Трамп, ще під час передвиборчої кампанії, обіцяв ввести високі тарифи на всі товари, імпортовані з Китаю, щоб захистити американських виробників і стримати зростання впливу Китаю на світову економіку.
Нагадаємо, що чинна адміністрація США планує впродовж перехідного періоду надіслати до Конгресу запит із новою допомогою для України на 2025 фінансовий рік.