Про це речник Пентагону Пет Райдер повідомив 12 листопада на брифінгу.
Загалом на військову допомогу Україні залишилося:
По суті PDA – це коли зброя передається із запасів Департаменту оборони США. У квітні Конгрес затвердив 4,3 мільярда доларів та 2,8 млрд стали доступними після перерахунків.
Речник Пентагону підкреслив, що американське оборонне відомство планує діяти швидко та використовувати всі доступні ресурси для підтримки України в умовах війни з Росією.
"Як було зазначено раніше, ми продовжимо швидко надавати допомогу, використовуючи ці ресурси, щоб забезпечити Україну необхідними засобами для стримування та протистояння російській агресії. Нещодавно було оголошено нові пакети допомоги, і в умовах нагальної ситуації на полі бою ми продовжимо докладати максимум зусиль для своєчасної підтримки України", – резюмував Райдер.
У Пентагоні також розповіли, що вже поставили Україні:
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі зазначив, що чинний лідер США Джо Байден зобов'язався витратити всі гроші, які залишились на підтримку України, поки він перебуває на посаді президента Америки.
"Президент зобов'язався витратити кожен долар, який у нас є на підтримку України, протягом всього часу, поки він буде на посаді", – сказав він.
Кірбі також зауважив, що у цій справі має бути баланс, щоб Пентагон встигав поповнювати запаси замість того, що США віддають Україні.
Нагадаємо, глава Держдепартаменту США Ентоні Блінкен 12 листопада вирушає до Брюсселя для переговорів із союзниками в Європі, щоб обговорити підтримку Києва. В адміністрації президента Джо Байдена кажуть, що докладають усіх зусиль, "щоб залишити Україну в максимально сильній позиції" перед приходом до влади Дональда Трампа.
Згідно з офіційною заявою речника Держдепу США Веданта Патела, "держсекретар вирушив до Європи для участі в зустрічах у форматі НАТО та Євросоюзу".
"І за розпорядженням президента Байдена ми надалі нарощуємо військову допомогу Україні", – зазначив спікер Держдепу.
Окрім того, Сполучені штати Америки надсилають Україні понад 500 ракет-перехоплювачів, які використовують для систем протиповітряної оборони Patriot і NASAMS.
Що відомо про останні кошти на військову допомогу Україні
Нагадаємо, що Білий дім має намір прискорити постачання Україні залишкових партій оборонної допомоги на тлі ризиків, що адміністрація Трампа може припинити ухвалену раніше підтримку.
Іншою перешкодою є відсутність готового озброєння в розпорядженні Пентагону. Хоча виділені кошти відшкодовують оборонному відомству надану Україні допомогу, суттєве значення також має те, наскільки швидко можуть бути вироблені, наприклад, артилерійські снаряди.
Зауважимо, що сума в 6 мільярдів доларів – це залишок від схваленого в квітні фінансування для України у розмірі 61 мільярд доларів. Ці кошти розділені на два потоки: 4,3 мільярда доларів на поповнення наявних запасів армії США і 2,1 мільярда доларів на укладання контрактів з американськими оборонними компаніями на постачання зброї.
Минулої доби, 13 листопада, ворог найактивніше наступав на Покровському, а також Курахівському напрямках: там відбулося… Читати більше
У ніч на 14 листопада окупаційні російські війська успішно просунулися на сході України: зокрема, загарбникам… Читати більше
З початку повномасштабного вторгнення в Україні було пошкоджено, знищено або втрачено майже 10 тис. км… Читати більше
Чинна адміністрація США планує впродовж перехідного періоду надіслати до Конгресу запит із новою допомогою для… Читати більше
Україна може розробити ядерну бомбу протягом декількох місяців. Це може статись, якщо новообраний президент США… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь головкома Олександра Сирського про ситуацію на фронті. Про це… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.