Про це міністр заявив 12 листопада під час Щорічних загальних зборів Європейської Бізнес-асоціації в Україні (European Business Association, EBA), пише Рубрика.
Умєров нагадав, що питання мобілізації та бронювання працівників для бізнесу міноборони координує спільно з мінекономіки.
"Ми даємо рекомендацію, скільки нам потрібно для того, щоб тримати фронт; для того, щоб мати стратегічні резерви, оперативні резерви. Ми намагаємося змінити парадигму, щоб, як я і раніше зазначав, служба була честю, а не тим, що суспільство зараз сприймає: «бусифікація», ТЦК, погане тренування тощо", — уточнив глава Міноборони.
Міністр сказав, що уряд намагається змінити підходи до мобілізації, служби тощо. Прикладом назвав постанову, про яку стало відомо напередодні — спрощене переведення з бригади в бригаду через мобільний застосунок для військових "Армія+".
Проте, щоб тримати оборону і виконувати всі цілі й завдання військової стратегії, наступного року МОУ повинно продовжувати мобілізацію, зазначив Умєров.
"Цього літа ми разом з колегами з Кабміну працювали над тим, що економіка потребує резервування. Кабмін і «Дія» провели декілька постанов, і ми зі своєї сторони зарезервували певну кількість людей, але мусимо продовжувати мобілізацію", — додав глава МОУ.
Що відомо про темпи мобілізації
Зазначимо, що наприкінці грудня 2023 року народний депутат Давид Арахамія повідомив, що військове командування України внесло запит на мобілізацію 500 тисяч осіб. На сьогодні уряд продовжує розроблювати правила призову військовозобов'язаних.
Окрім того, президент Володимир Зеленський теж заявляв, що для контрнаступальних дій потрібно мобілізувати до 400–500 тисяч людей. Та Главі державі наразі "потрібно більше аргументів для того, щоби підтримувати цей напрямок".
Глава держави тоді заявляв, що мобілізація може коштувати Україні додаткових 500 мільярдів гривень.
На цей же час, а саме 29 жовтня, секретар РНБО Олександр Литвиненко заявляв, що в Україні планують мобілізувати додатково 160 тисяч чоловіків. Загалом до Сил оборони вже призвано 1 мільйон 50 тисяч громадян.
Водночас начальник відділу підготовки в навчальних центрах Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ Василь Румак заявляв, що наразі середня чисельність одночасної підготовки новобранців у навчальних центрах становить приблизно 20 тисяч людей, хоча ще декілька місяців тому ця цифра сягала майже 35 тисяч.
Ремонтно-евакуаційна бронемашина WZT-3 офіційно допущена до використання у підрозділах Сил оборони України. Міноборони провело кодифікацію… Читати більше
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Командний пункт російських військ поблизу Мар'їно Курської області уразили підрозділи 78-го окремого десантно-штурмового полку "Джміль"… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.