У Фінляндії виступають проти моделі “фінляндизації” для України: це зруйнує міжнародну систему

Фінляндія виступила проти застосування "фінляндизації" – нав'язаної нейтральності, яка свого часу була примусовою для неї після Другої світової війни – як моделі для припинення війни України з росією. Там вважають, що Київ має право самостійно обирати свій політичний курс, а примус країни – зруйнує міжнародний порядок.

Про це міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен заявила 11 листопада в кулуарах Паризького форуму миру, передає Reuters.

Фінська посадовиця підкреслила, що Україна має право на самостійний вибір політичного курсу і примус її до нейтрального статусу не забезпечить стійкого миру з російською федерацією.

"Я проти цього, так. Дивімося правді у вічі, Україна була нейтральною до того, як на неї напала росія. Це точно не те, що я нав'язувала б Україні. Точно не як перша альтернатива", наголосила Валтонен.

Вона також зазначила, що не вірить у можливість довіряти росії навіть у разі підписання угоди про нейтральний статус.

Історичний контекст "фінляндизації"

Як відомо, перебуваючи під владою царської росії понад століття, Фінляндія здобула незалежність у 1917 році

Потім вона відчайдушно відбивала радянське вторгнення у 1939 році й деякий час підтримувала нацистську Німеччину у спробі повернути втрачені території. Однак війна закінчилася перемогою союзників, тому Фінляндія була змушена десятиліттями підтримувати поступливі відносини з рф і йти шляхом нейтралітету.

Ця тактика, відома як "фінляндизація", стала обов'язковою стратегією, щоб зберегти незалежність. Однак ситуація різко змінилася після початку російської війни проти України – Фінляндія, як і Швеція, відмовилася від нейтрального статусу та приєдналася до НАТО.

Україна та перспективи нейтралітету

Нагадаємо, володимир путін неодноразово наголошував, що нейтральний статус України є необхідною умовою для початку переговорів про мир. У світлі можливих змін у зовнішньополітичному курсі США, де новообраний президент Дональд Трамп прагне якнайшвидшого завершення війни в Україні, деякі союзники побоюються, що на Україну можуть спробувати тиснути, змушуючи її до нейтралітету як до компромісного рішення.

Валтонен висловила побоювання, що тиск великих країн може загрожувати суверенітету України. За її словами, важливо, щоб переговори про майбутнє України відбувалися з урахуванням позиції Києва, без втручання великих держав "через голову України".

"Я хочу уникнути ситуації, коли будь-яка європейська країна чи Сполучені Штати почнуть вести переговори через голову України. Більша держава може не лише захопити територію, а й послабити суверенітет іншої країни", – підсумувала міністерка.

На думку Еліни Валтонен, примус до нейтралітету підриватиме міжнародний порядок і лише посилить загрози для України, а не принесе стійкого миру.

Переговори рф та України

Як зазначають фахівці Інституту вивчення війни (ISW), що російський диктатор володимир путін демонструє свою незацікавленість у припиненні вогню шляхом переговорів й продовжує прагнути знищити українську державність.

Путін вимагає відмови Києва від вступу в НАТО та визнання на міжнародному рівні Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей і Криму російськими територіями.

Своєю чергою Зеленський у відповідь на пропозицію нібито мирного врегулювання війни з боку лідера рф володимира путіна заявив, що подібні умови є ультиматумом, якому не можна довіряти. Також глава держави порівняв дії путіна з очільником нацистської Німеччини Гітлером.

Свіжі дописи

  • Новини

Україна закликає МАГАТЕ вжити радикальніших заходів проти росії через атаки на підстанції АЕС

Міністр енергетики України Герман Галущенко закликав до радикальних дій щодо російської федерації через її спроби… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Нову відзнаку “За штурм” запровадили для українських десантників

В Україні 21 листопада відзначається День Десантно-штурмових військ ЗСУ. З нагоди професійного свята впровадили нову… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

На зелених принципах має базуватися відбудова України, – Гринчук

Україна активно працює над інтеграцією екологічних стандартів Європейського Союзу в усі аспекти відновлення та економічної… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Defence Express: станом на початок року росія мала 521 міжконтинентальну балістичну ракету

Станом на початок 2024 року російська федерація мала у своєму розпорядженні 521 міжконтинентальну балістичну ракету… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

У столиці відбулося відкриття монумента Герою України Дмитру “Да Вінчі” Коцюбайлу

21 листопада, у День Гідності та Свободи, на Аскольдовій могилі в Києві відбулося урочисте відкриття… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Новини

Артилерія, бронетехніка та ППО: Німеччина передала чергову партію військової допомоги

Німеччина оголосила про передачу Україні нового масштабного пакета військової допомоги, який містить артилерійські установки, системи… Читати більше

Thursday November 21st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.