Про це повідомляє Dev.ua, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як розповідають, бабуся дівчат живе недалеко від Підгірців, де знаходить полігон побутових відходів. І саме сморід, який постійно там чули сестри, змучив їх замислитись над проєктом сортування сміття.
Для одного з проєктів міжнародного конкурсу Genius, де дівчата брали участь як вихованці МАН, вони навіть знімали фільм про полігон.
"Ненайприємніше враження. Емоції від побаченого змусили щось зробити з цим, бо там далі жити не можна", — згадує Діана.
Працюючи над ідеєю проєкту, сестри дізнались, що в Києві працює сміттєспалювальний завод.
"Але він спалює й пластин та поліетилен, що шкодить навколишньому середовищу", — зазначає Діана.
Яке рішення?
Саме тоді дівчата вирішили зробити щось, що б допомогло, якщо не зовсім прибрати сміття, то бодай переробити його частину. Тоді до проєкту переробки додалась складова побудувати цілу станцію, яка б сортувала та спалювала лише органіку.
Діана вже закінчила школу і навчається на першому курсі в КПІ (ФІОТ), Аріна закінчує 11 клас Київського політехнічного ліцею. Окрім того, дівчата є резидентками Малої академії наук.
Діана каже, що вони з сестрою весь проєкт робили разом: вона розробляла нейромережу, а Аріна — алгоритм станції та 3D-модель.
Як це працює?
Як розповідають, роботизована станція сестер Хмелюк проходить кілька етапів під час сортування відходів:
Далі сміття повинно пройти кілька стадій, перш ніж потрапити до сортувальної лінії, де його буде опрацьовувати роботизовані системи з нейромережею:
"Ми додали нейрони, які розпізнають саме те, що нам потрібно, тобто, не просто стіну або стелю, а саме пластик, скло тощо", — пояснила дівчина.
Сестри обрали для свого проєкту архітектуру нейромережі Exception, адаптувавши її для розпізнавання матеріалів, таких як скло, пластик та інші види відходів. Наразі точність роботи нейромережі становить 91%, і сестри планують її вдосконалювати, щоб точніше ідентифікувати матеріали різних типів та кольорів.
Екологічні й економічні переваги
Станція спрямована на:
"Зараз сміття в Україні — це ресурс, який просто лежить на звалищах, але може приносити користь", — підкреслює Діана.
На створення повністю автоматизованої сортувальної станції з нуля сестри оцінили приблизно $10 млн, з яких найбільші витрати — на будівництво комплексу та сортувального обладнання.
"Але сировина безкоштовна і виробництво електроенергії — досить прибуткова справа, і інвестиції швидко окупляться", впевнена Діана.
Зараз сестри працюють над прототипом і планують патентування своєї розробки. Дівчата прагнуть знайти інвестиції, щоб реалізувати проєкт у реальності.
“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? З початку повномасштабного вторгнення російська федерація порушила всі можливі… Читати більше
Фонд допомоги військовим "Повернись живим" оприлюднив знімки вибухів у небі над Дніпром вранці 21 листопада.… Читати більше
У Міноборони Канади підтвердили передачу Україні ППО NASAMS. На даний час система вже знаходиться у… Читати більше
З трибуни Парламенту група народних депутатів привітала вихід довгоочікуваної української відеогри "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля".… Читати більше
Верховна Рада ухвалила закон № 12095 про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше… Читати більше
Південно-Африканська Республіка висловила готовність взяти на себе роль посередника у поверненні депортованих росіянами українських дітей.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.