Освітня реформа: найгірше українці ставляться до 12 класів у школі та зменшення бюджетних місць у вишах

69% респондентів переконані, що система освіти в країні потребує реформування. Найбільше негативних відгуків викликало 12-річне навчання у школі та скорочення бюджетних місць у закладах вищої освіти.

Про це пише Рубрика, посилаючись на дослідження Інституту соціальної та політичної психології НАПН України та Асоціації політичних психологів, презентованого в пресцентрі "Інтерфакс-Україна".

Ключові аспекти опитування:

  • Необхідність реформування: 69% українців підтримують реформування освіти. Натомість 5,9% не бачать у цьому потреби, а 23% не змогли визначитися з відповіддю.
  • Оцінка освітніх реформ: Позитивну оцінку прогресу в освітній сфері висловили 31,2% респондентів, тоді як 27,3% оцінили хід реформи негативно.

Фото: Скриншот з відео "Інтерфакс-Україна"

  • Ставлення до 12-річного навчання: Близько 49,5% респондентів не підтримують 12-річний формат навчання у школах, тоді як 27,5% вважають його корисним нововведенням.
  • Профілізація старшої школи: 74,2% респондентів позитивно оцінюють запровадження профільного навчання у старшій школі, а лише 4,2% категорично проти.
  • Зменшення бюджетних місць: Близько 49,1% українців висловилися проти зменшення бюджетних місць у вищих навчальних закладах, водночас 37,5% підтримують цю ініціативу.

Фото: Скриншот з відео "Інтерфакс-Україна"

  • Запровадження грантів на навчання: Переважна більшість (81,5%) позитивно оцінила можливість отримання грантів на освіту, а 4,8% висловили незгоду.

Щодо цьогорічної вступної кампанії, 27,4% опитаних вважають, що вона пройшла без корупції, проте 41,7% респондентів дотримуються протилежної думки.

Фото: Скриншот з відео "Інтерфакс-Україна"

Міністерству освіти й науки висловлюють довіру 34,6% українців, а 36,6% – не довіряють. Міністру освіти Оксену Лісовому довіряють 21,9% респондентів, водночас 24,6% висловили недовіру.

Щодо обмеження вступу для військовозобов'язаних, які намагаються отримати відстрочку, думки теж розділилися. 25,8% респондентів назвали такі заходи надмірними, 24% – достатніми, 17,9% – недостатніми.

Опитування проводили 14-23 жовтня 2024 року. У ньому взяли участь 1513 респонденти віком від 18 років з підконтрольної українському уряду території. Похибка вибірки становить 3,2%.

Нагадаємо, що перехід на 12-річну систему шкільної освіти в Україні має відбутися у 2027 році згідно з законом "Про освіту". Про прискорений перехід на 12-річку наразі не йдеться.

Свіжі дописи

  • Новини

До Вінниці привезли “Золотий м’яч” Андрія Шевченка

У Вінницю 19 грудня привезли "Золотий м'яч", який 20 років тому вручили нинішньому президенту Української… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Новини

Швейцарія надає майже €48 мільйонів зимової допомоги Україні

Швейцарія виділяє майже 45 мільйонів швейцарських франків (майже 48 мільйонів євро) зимової допомоги Україні для… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Новини

Перший транш – у січні: Єврокомісія анонсувала рішення про €18,1 мільярда кредиту для України

Європейська комісія оприлюднила рішення надати Україні макрофінансову допомогу у вигляді кредиту у 18,1 мільярда євро.… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Новини

План Європи і США щодо закінчення війни в Україні має бути єдиним: Зеленський сказав, без чого неможливе припинення вогню на фронті

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна проти замороження конфлікту з російською федерацію. Києву необхідні гарантії… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Новини

Не дамо заробляти на нашій крові: Україна не збирається продовжувати транзит російського газу

Глава держави Володимир Зеленський укотре підтвердив, що Україна після завершення контракту не буде продовжувати транзит… Читати більше

Thursday December 19th, 2024
  • Новини

В Україні запустили мапу туристичних локацій, де зазначили їхній рівень безбарʼєрності

Мапу створили до зимових свят, щоб під час планування поїздок можна було перевірити, на скільки… Читати більше

Thursday December 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.