Про це заявила кандидат до призначення на посаду високого представника ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас, повідомляє Bloomberg.
Колишня прем'єр-міністерка Естонії, яка може бути призначеною на посаду верховного представника ЄС, заявила, що державам-членам слід відмовитися від сумнівів щодо прямого вилучення активів, пославшись на "законні претензії" Києва на ці кошти після нападу з боку росії.
"Я не використовуватиму слово "конфіскація", тому що це насправді використання активів законним чином", заявила Каллас депутатам Європейського парламенту на слуханнях щодо затвердження у Брюсселі, 12 листопада.
Її кандидатура має бути схвалена Європейським Парламентом, перш ніж вона змінить Жозепа Борреля.
"Ми визнаємо, що росія має законні претензії до нас, тому що у нас є їхні активи. Але Україна також має законні претензії до росії, тому що вони щодня знищують Україну", заявила Каллас.
Колишня прем'єр-міністерка Естонії дала зрозуміти, що росія може мати можливість "вимагати назад" активи в рамках врегулювання.
"Враховуючи те, що відбувається, я сумніваюся, що щось залишилося", додала вона.
Платникам податків, які не хочуть, щоб держави-члени ЄС платили за відновлення України, Каллас заявила: "Ми не повинні цього робити. Ті, хто руйнує Україну, заплатять за це".
Каллас заявила, що ініціативу Естонії щодо забезпечення спрямування 0,25% її валового внутрішнього продукту Україні має бути прийнято іншими державами-членами.
Вона також заявила, що санкції ЄС проти росії не повинні продовжуватися кожні шість місяців і мають стати безстроковими доти, доки 27 держав-членів не вирішать їх скасувати.
"Було краще, якби все було навпаки", – сказала Каллас.
Що відомо про заморожені російські активи
Варто нагадати, що 14 червня на Саміті G7 в Італії лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд доларів США до кінця року. Кошти будуть обслуговуватися та погашатись шляхом майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.
Згодом, 24 червня країни Європейського Союзу схвалили перший транш військової допомоги для України розміром до 1,4 мільярда євро, що надійде з доходів від заморожених російських активів.
Щобільше Україна отримає від Британії кредит у $2,93 млрд коштом заморожених російських активів. Ці кошти будуть надані Україні для покриття її військових, бюджетних і відновлювальних потреб у боротьбі з російською агресією.
26 жовтня лідери країн G7 дійшли згоди щодо механізму надання Україні кредитів на суму близько $50 мільярдів, забезпечених доходами від заморожених російських активів.
Нагадаємо, що країни "Великої сімки" (G7) мають намір тримати замороженими російські активи навіть після закінчення війни з Україною.
Місто Львів успішно пройшло перший етап відбору й увійшло до фіналу конкурсу «Європейська столиця культури… Читати більше
Генеральний консул України в Торонто Олег Ніколенко відкрив «Українську книжкову поличку» у центральній бібліотеці міста… Читати більше
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте і Президент України Володимир Зеленський перед переговорами у Брюсселі в… Читати більше
У Ковелі Волинської області відкрився центр рекрутингу української армії. Це вже другий такий центр на… Читати більше
Укрзалізниця призначила додатковий швидкісний поїзд з Києва до Львова на Різдво та Новорічні свята! Про… Читати більше
Генерал-лейтенанта Павла Ткачука наказом міністра оборони звільнили з посади начальника Національної академії Сухопутних військ імені… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.