Фото: Мінфін України
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство фінансів України.
В рамках Угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро. Подальша реалізація Програми передбачатиме укладання відповідних кредитних договорів для визначення обсягу, термінів та умов надання позик.
Грантова складова проєкту становитиме не менше 35% загальної вартості, що дозволить забезпечити пільгові умови фінансування.
Сергій Марченко висловив подяку Уряду та громадянам Фінляндії за стійку підтримку України та всебічну допомогу з перших днів повномасштабного вторгнення:
"Фінляндія є надійним партнером та вірним другом України. Спрямована фінським урядом військова, гуманітарна та фінансова підтримка значним чином допомагає нам забезпечувати країну необхідними ресурсами в умовах війни. Переконаний, що підписання Угоди є важливим внеском у подальше посилення українсько-фінського партнерства".
Пряма бюджетна підтримка Фінляндії з лютого 2022 року становить понад 36 млн доларів США грантового фінансування. За даними Кільського інституту дослідження світової економіки Фінляндія є п'ятим найбільшим донором військової, гуманітарної та фінансової допомоги Україні за часткою від ВВП країни – близько 2,5 млрд євро або 0,9% від ВВП.
Також сторони обговорили поточні програми розвитку та підтримки відбудови України за сприяння Фінляндії.
Сергій Марченко відзначив важливість співпраці країн-донорів України в межах Української платформи донорів. Під час девʼятого засідання Керівного комітету, у квітні 2024 року, Фінляндія доєдналась до Платформи у ролі спостерігача.
Міністр Вілле Тавіо розповів, що основними галузями для інвестицій та відбудови, до яких планує залучатися фінська сторона є:
Реформування системи соціального страхування, освіти, публічних інвестицій та розширення пакета НСЗУ й прозора приватизація —… Читати більше
Уперше Міністерство охорони здоров’я централізовано закупило 24 тисячі слухових апаратів, які будуть надані безоплатно українцям,… Читати більше
Для охочих громадян Третя окрема штурмова бригада зголосилася провести новий квест-вишкіл BOOT CAMP 2.0 Про це інформувала пресслужба… Читати більше
Українські Сили оборони в ніч на 4 березня завдали ураження по важливих об'єктах російської інфраструктури,… Читати більше
У Польщі підтверджують призупинення постачання американської допомоги Україні з польського хабу та наголошують, що рішення… Читати більше
Фонд "Повернись живим" визначив кілька ключових цілей на 2025 рік, одна з яких – закріпити… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.