Українські полярники показали, як з'ясовують стосунки пінгвіни Аделі
Українські дослідники зі станції "Академік Вернадський" показали цікаве відео, як пінгвіни Аделі влаштували "поєдинок" під час шлюбного сезону.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Національного антарктичного наукового центру.
Як розповідають полярники, системний адміністратор 29-ї Української антарктичної експедиції Олександр Мацібура зафільмував цікаве і навіть трохи комічне відео, де пінгвіни Аделі з'ясовують стосунки.
Біологи зауважують, що ці птахи належать до найменшого виду пінгвінів в Антарктиці, але навіть їхня компактність не заважає їм проявляти неабияку сміливість та готовність захищати свою територію.
"Попри свій невеликий розмір (дорослий пінгвін Аделі сягає лише 70-73 см), ці антарктичні мешканці відомі своєю агресивністю, особливо під час шлюбного сезону", підкреслили вчені.
Відомо, що вони можуть відганяти потенційних хижаків, як-от тюленів або великих морських птахів. А з настанням шлюбного сезону в самців Аделі з'являється ще одне завдання:
- справити враження на самиць, часто вступаючи в бій з іншими самцями.
Під час "поєдинку" пінгвіни Аделі нахиляються вперед, відкривають дзьоби та завдають удари один одному, захищаючи при цьому очі, які вони примружують наполовину, щоб уникнути пошкоджень. І при цьому голосно сперечаються.
"У цей момент вони ще й голосно сперечаються, тож дивіться відео зі звуком", підкреслили полярники.
Цікаво, що дослідження показали: самці Аделі, які поводяться агресивніше, мають більше шансів на успіх у шлюбному сезоні й залишають більше потомства.
Нагадаємо, нещодавно Рубрика писала, що біля української антарктичної станції "Академік Вернадський" з'явилися перші пінгвіни Аделі, які вирішили облаштувати гнізда на острові Галіндез. Їх можна легко впізнати за червоним дзьобом та білими смугами на скронях.
"Представники цього виду здебільшого гніздують на інших островах нашого району, а на Галіндез заходять у гості. Але кілька пар можуть гніздувати й тут. Наприклад, торік гнізда зробили дві пари, однак лише в однієї було маля", розповіли вчені.
Цього року біологи вже зафіксували активне будівництво гнізда в однієї пари.
"Сподіваємося, цього року зможемо показати вам маленьких "аделят" із Галіндеза", наголосили полярники.