fbpx
Сьогодні
Photos 19:49 11 Лис 2024

У Національному парку "Синевир" розпочав роботу реабілітаційний центр для порятунку оленів

English version here

Фото: zakarpattya.net.ua

На території Національного природного парку "Синевир" запрацював новий реабілітаційний центр, створений для допомоги благородним оленям, які постраждали від браконьєрства або опинилися у складних умовах в дикій природі. Ветеринари та спеціалісти з поведінки тварин забезпечуватимуть лікування та адаптацію оленів, щоб згодом повернути їх до природного середовища.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Міндовкілля.

Як розповідають, новий центр спрямований на підтримку тварин, що зазнали травм або більше не можуть виживати в дикій природі через людську діяльність.

Як зазначив заступник міністра екології Сергій Власенко на відкритті центру, основна мета — забезпечити тваринам необхідний догляд та реабілітацію.

парк Синевир, центр для оленів

Фото: Телеграм / Міндовкілля

"Реабілітаційний центр покликаний допомогти тваринам, які постраждали від браконьєрства, травм або втратили можливість самостійно виживати в дикій природі. Тут їм надається необхідний догляд і реабілітація з метою повернення до існування у природному середовищі", – зазначив чиновник.

парк Синевир, центр для оленів

Фото: Телеграм / Міндовкілля

У рамках візиту заступник міністра також відкрив новозбудовану будівлю Вільшанського природоохоронного науково-дослідного відділення. Це сучасний центр для моніторингу природних екосистем парку, який досліджує:

  • флору та фауну Карпат,
  • вплив кліматичних змін і антропогенних факторів.

"Наукова робота є основою природоохоронної діяльності. Нове відділення дозволить глибше вивчати процеси, які відбуваються в природі, та ефективніше її захищати", — підкреслив Власенко.

Заступник міністра також ознайомився з роботою Реабілітаційного центру бурого ведмедя, який функціонує у парку "Синевир". Тут створено безпечні умови для адаптації бурих ведмедів, що постраждали від діяльності людини або опинилися у складних умовах.

Нагадаємо, що Львівська Домівка врятованих тварин запустила перший в Україні "кишеньковий притулок". Йдеться про мобільний додаток, через який кожен охочий навіть на відстані може стати опікуном будь-якої тварини, що мешкають в притулку.

Окрім того, у Дніпрі відкрили спеціалізовану клініку, аби лікувати врятованих коней. Стаціонар побудували у притулку для тварин "Пегас" завдяки донаторам організації з порятунку тварин і довкілля UAnimals та підтримці фонду Humane Society International. На будівництво притулку витратили близько двох мільйонів гривень та три місяці роботи. Потрібну суму збирали пів року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: