Конференція в Колумбії: Україна представила декларацію про безпеку дітей від насильства
У Колумбії на Глобальній конференції з питань захисту дітей від насильства Україна представила декларацію про безпеку дітей, розроблену під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук міністерки соціальної політики України Оксани Жолнович.
У чому проблема?
Як наголосила очільниця відомства, збройна агресія росії змусила кожну дитину відчувати насильство, а 20 тисяч українських дітей, вивезені країною-агресором, стикаються з насильством над їхньою ідентичністю.
Документальне роуд муві від Behind Blue Eyes. Як створювалися фестивалі творчості "Блищик" для дітей прифронтових сіл
Яке рішення?
Зі слів міністерки, існуючі міжнародні інструменти вже не відповідають сучасним загрозам, тому ми представили декларацію про безпеку дітей, розроблену під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів.
На конференції очільниця відомства представила український досвід впровадження проєкту Президента України Bring Kids Back, який передбачає розробку чіткого алгоритму повернення та психологічної реабілітації для кожної дитини.
Жолнович розповіла, що Україна активно працює над впровадженням нових механізмів захисту дітей, включаючи ініціативи зі створення Центрів життєстійкості в громадах, підтримки дітей, які втратили батьків, і реінтеграції депортованих дітей.
Україна презентувала другу Білу книгу, яку підготували члени Міжнародної експертної групи Bring Kids Back UA
Як це працює?
"Разом із командою Міністерства соціальної політики заручилися підтримкою багатьох міжнародних партнерів, щоб подолати наслідки війни", підкреслила очільниця відомства.
Під час конференції були проведені численні двосторонні зустрічі, які сприяли налагодженню міжнародного співробітництва у сфері захисту дітей.
- Швеція: під час зустрічі з міністеркою соціальної політики Швеції Камілою Вальтерсон обговорили можливість створення міжнародних алгоритмів для повернення депортованих українських дітей на батьківщину.
- ЮНІСЕФ: із заступником голови виконавчого директора ЮНІСЕФ обговорили організацію європейської конференції для розробки рішень у цьому напрямку та плани щодо цифровізації, розвитку соціальних послуг і підтримки родин.
- Рада Європи: з представником Ради Європи поговорили про координацію зусиль для забезпечення турботи та збереження українського середовища й освіти для наших дітей.
- Франція: Франція підтвердила підтримку плану Ukraine Facility (програми фінансової підтримки ЄС для України) та допомогу у вдосконаленні українського законодавства. Жолнович подякувала за обмін досвідом у сфері підтримки жінок після пологів.
- ПАР: з міністром соціальної політики Південно-Африканської Республіки обговорили спільні виклики та історію боротьби за незалежність, питання протидії домашньому насильству та гендерної рівності. Подякувала за їхню роль посередників у поверненні депортованих українських дітей і домовилися посилити співпрацю.
- Колумбія: на зустрічі з міністром МЗС Колумбії отримала запевнення у підтримці справедливого миру в Україні та участі в реалізації формули Миру президента Володимира Зеленського.
"Ми єдині у спільній меті – захистити дітей від насильства. Це основа, яка вимагає наших рішучих і невідкладних дій", підкреслила міністерка.
Нагадаємо, що станом на червень в Україну вдалося повернути 600 незаконно вивезених росією дітей, однак загалом було депортовано понад 20 тисяч маленьких українців.
Варто додати, що станом на початок жовтня російська федерація викрала з України понад 20 тисяч дітей. Проте існує високий ризик депортації ще 1,5 мільйона дітей, які лишаються на тимчасово окупованих територіях.