Велика Британія заявила про підтримку України й після перемоги Трампа
Підтримка України урядом Великої Британії є "рішучою", попри побоювання, що новий президент Сполучених Штатів Дональд Трамп може підштовхнути її до відмови від частини території на користь росії.
Про це міністр фінансів Великої Британії Даррен Джонс сказав в ефірі програми BBC Sunday with Laura Kuenssberg, передає Рубрика.
За словами Джонса, "Україна повинна мати можливість відновити свою країну в тому вигляді, в якому вона була раніше", і що "не повинно бути поступок незаконному вторгненню Росії".
Відповідаючи на запитання, як уряд Великої Британії відреагує, якщо Трамп змусить Україну піти на територіальні поступки, Джонс сказав:
"Наша відданість Україні є рішучою. Ми продовжуємо підтримувати Україну, надаючи мільярди фунтів стерлінгів фінансування щороку і підтримку з боку наших збройних сил відповідно до наших зобов'язань у рамках НАТО".
Говорячи про те, чи поважає Велика Британія прагнення України повернути окуповані території, зокрема Крим, Джонс відповів:
"Це основа, на якій діє Велика Британія".
Виступаючи на тій же програмі, тіньовий міністр закордонних справ консерваторів Пріті Пател заявила, що Велика Британія повинна знайти "спільний спосіб роботи зі США" щодо України.
Пріті, яка була призначена тіньовим міністром закордонних справ на початку цього тижня, погодилася, що Україна не повинна поступитися Кримом.
"Ні, звичайно, ні, – сказала вона і додала: – Ми були однозначними як консерватори в уряді… ми стоїмо пліч-о-пліч з Україною".
Вона зауважила, що Трамп "ще не увійшов до Білого дому" і було б неправильно спекулювати на майбутній зовнішній політиці США.
Начальник штабу оборони Великої Британії Тоні Радакін підтвердив позицію уряду Великої Британії, що західні союзники будуть рішучими щодо України:
"Це послання, яке має почути Путін, і запевнення для президента Зеленського".
Радакін звернув увагу на ситуацію на фронті. За його словами, зараз росія досягає тактичних успіхів на полі бою та захоплює все більше території, але «великою ціною». Так, генерал зазначив, що у жовтні москва щодня втрачала пораненими та вбитими понад 1500 своїх військових.
А втім, керівник штабу наголосив, що на стратегічному рівні росія програє, згадавши у цьому контексті вступ Швеції та Фінляндії до НАТО.
"росія хотіла підкорити Україну. Вона ніколи не підкорить Україну. І це те, що ми повинні чітко усвідомлювати — що ми продовжуватимемо підтримувати президента [Володимира] Зеленського та його народ у їхній екзистенційній боротьбі", — підкреслив генерал.
Колишній міністр праці Пітер Мандельсон заявив, що ніхто не повинен "диктувати українцям" стосовно їхньої території і Велика Британія повинна співпрацювати зі США для забезпечення свободи України та її кордонів, щоб росія "не змогла вдертися знову".
Він сказав, що це можливо не шляхом пропозиції Україні членства в НАТО, а шляхом побудови "сильніших, глибших" економічних відносин з країною.
Нагадаємо, під час передвиборчої кампанії Трамп характеризував російсько-українську війну як виснаження ресурсів США і заявляв, що міг би закінчити війну між росією та Україною "за один день". Він навіть пообіцяв вести переговори про мир між Росією і Україною ще до своєї присяги.
Проте на сьогодні переможець президентських виборів у Сполучених Штатах Дональд Трамп досі не обрав конкретного плану, за яким пропонуватиме завершити війну в Україні. Проте деякі радники пропонують змусити Україну не вступати в НАТО протягом 20 років. А США в обмін на це продовжуватимуть надсилати Україні зброю. росія та Україна нібито мали б погодитися на демілітаризовану зону в понад 1200 км.
Варто додати, що президент Чехії Петр Павел закликав не покладатися на обіцянки новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа щодо швидкого завершення війни в Україні, адже це може бути досягнуто лише коштом українських поступок.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що від США невдовзі можна очікувати на декларації, зокрема щодо дати припинення вогню між Україною і росією, лінії розмежування між обома країнами та гарантій безпеки для України.