Про це повідомили Sky News та BBC, передає Рубрика.
У суботу, 9 листопада, за даними іспанських ЗМІ, протести організували близько 20 громадських груп, на вулиці вийшли 130 000 людей.
Протестувальники звинуватили місцеву владу в надто пізній публікації попереджень про повінь.
"Ми забруднені багнюкою, ви забруднені кров'ю", – скандував натовп.
Учасники акції протесту кидали стільці та інші предмети, а будівлю мерії вони вимастили брудом.
Наприкінці демонстрацій розлючені протестувальники зіткнулися з поліцією. Правоохоронці застосували гумові кийки, щоб відтіснити частину протестувальників.
Глава міста Марія Хосе Катала опублікувала в соцмережах фотографії розбитих вікон і відео, на якому видно пожежу.
"Вандалізм — не вихід", – зазначила вона.
Міська рада Валенсії засудила "вандалізм", заявивши, що місто також постраждало від повені.
Одна з організаторів протесту Анна Олівер сказала, що люди хочуть показати свої обурення та гнів через "погане управління цією катастрофою, яка торкнулася багатьох людей".
Главу регіону Карлоса Масона, зокрема, звинувачують у тому, що він не наказав надіслати "червоний сигнал оповіщення" про небезпеку на мобільні телефони тисяч жителів заздалегідь у день шторму.
Карлос Масон заявив, що його підлеглі посадовці не отримали достатнього попередження від центрального уряду, а масштаби катастрофи виявились непередбачуваними.
Нагадаємо, минулого тижня розлючені протестувальники закидали короля й королеву Іспанії брудом та іншими предметами під час візиту до міста Пайпорта, яке є одним із найбільш постраждалих. У прем'єр-міністра Педро Санчеса також кидали предмети, його швидко евакуювали.
Негода в Іспанії
Як повідомлялось, 29 жовтня 2024 року по південно-східній частині Іспанії вдарив шторм Dana. Частину Іспанії через потужні зливи накрила масштабна повінь, що стали особливо катастрофічними у провінції Валенсія.
Бурхлива вода на своєму шляху зносила людей і машини, розламувала мости й будинки. Вузькі вулиці стали "смертельною пасткою", писали медіа. 1 листопада негода все ще вирувала в регіоні.
Це найсмертоносніша природна катастрофа в Іспанії за всю історію її існування. Кількість загиблих у Європі від повені виявилася найбільшою з 2021 року, тоді померли майже 200 людей, переважно в Німеччині.
Вчені вважають, що екстремальні погодні явища в регіоні стають частішими через зміну клімату. Метеорологи кажуть, що потепління Середземного моря, яке збільшує випаровування води, відіграє ключову роль у посиленні проливних дощів.
Перша леді Олена Зеленська повідомила, що в 13 містах України вже працюють 17 освітніх просторів… Читати більше
В Одесі надвечір 14 листопада пролунали вибухи. Військові попередили про швидкісну ціль. Внаслідок ворожої атаки… Читати більше
"Укрпошта" презентує нову художню марку "Тризуб Незалежності" до Дня Гідності та Свободи, який вшановує події… Читати більше
Понад 600 людей пройшли курс базової військової підготовки в Обласному центрі підготовки населення до національного… Читати більше
Голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена… Читати більше
Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрич. Його звинувачують… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.