fbpx
Сьогодні
Фото, відео 20:28 10 Лис 2024

У США було виведено в космос ракету SpaceX-31, на борту якої знаходиться проєкт, створений українськими школярами

Фото: Скриншот / Міністерство освіти й науки України

Ракету SpaceX-31 запустили 4 листопада з мису Канаверал у штаті Флорида. На борту був експериментальний космічний проєкт школярів зі Львівської області з дослідження мікрогравітації.

Про це повідомили у Міністерстві освіти й науки України, передає Рубрика.

Учні займаються в Малій академії наук та є переможцями Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP.

Школярі навчаються в Сколівському закладі загальної середньої освіти І-III ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук.

Експеримент команди має назву "Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації".

"На борту був експериментальний зразок переможців Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP — команди Сколівського ЗЗСО І–III ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук за підтримки School To Go. Експеримент команди має назву «Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації", – йдеться у повідомленні.

Як розповідали "Суспільному" школярки Вікторія Кавчак і Вікторія Батько, над своїм проєктом вони працювали декілька місяців.

"Ми обрали саме гідрогелі, тим паче вони зараз в Україні активно використовуються у зв'язку з війною. За допомогою них можна зупинити кровотечу, а також загоїти різні рани", — каже Вікторія Кавчак.

Фото: Пресслужба Малої академії наук України

Проводити експерименти дівчата їздили до лабораторій Національного університету "Львівська політехніка". Там вони консультувалися з науковцями, які вже працювали над гідрогелями.

Потім проєкт відправили на Всеукраїнський конкурс шкільних космічних експериментів. Спершу з-поміж низки робіт в Україні відібрали три. З них американці обрали проєкт сколівських школярок.

Зрештою 4 листопада проєкт відправили на МКС з космічного центру NASA.

"Це наша така мінілабораторія з експериментальними речовинами. На Міжнародній космічній станції астронавти будуть досліджувати нашу речовину. А після того, як пробірка прилетить вже до нас, ми зможемо самі її дослідити", — розповіла Вікторія Батько.

Це вже втретє, коли проєкт вихованців МАН полетів у космос.

У Міносвіти розповіли, що SSEP — це унікальна комплексна програма з розвитку наукової та STEAM-освіти, спрямована на виховання нового покоління науковців і винахідників.

Переможці й переможниці конкурсу SSEP мають змогу відправити справжні мінілабораторії дослідження мікрогравітації на МКС на космічному кораблі SpaceX Dragon.

Українська команда долучилася до 18-ї місії SSEP за підтримки благодійного фонду Nova Ukraine.

Довідка

Американська компанія SpaceX 8 листопада здійснила запуск у космос чергової партії із 20 інтернет-супутників Starlink. Ракета-носій Falcon 9 із 20 супутниками Starlink на борту стартувала у суботу вранці із бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії.

Перший ступінь ракети-носія SpaceX приземлився на безпілотний корабель «Of Course I Still Love You» у Тихому океані приблизно через вісім хвилин після запуску.

Пізніше компанія підтвердила, що супутники були розгорнуті на низькій навколоземній орбіті.

Starlink – це найбільше супутникове сузір'я з приблизно нині 6 500 активними космічними апаратами.

Загалом цьогоріч компанія SpaceX здійснила вже понад 100 польотів із Falcon 9, і приблизно дві третини з них були місіями для Starlink.

Як повідомлялось раніше,13 квітня 2023 року, о 14.45 французька ракета Ariane 5 підійметься у космічний простір із малюнком 8-річної школярки із Житомира Ярини Закалюжної.

Окрім того, ракета-носій "Вулкан Кентавр" від компанії "Об'єднаний стартовий альянс" (United Launch Alliance) відправила на Місяць карту та прапор України – на металевій пластині.

Нагадаємо, незвичайну виставку "Експедиція Сонячною системою" відкрила НЦ МАН України спільно з чернівецьким Музеєм науки у Чернівцях. Усі експонати – розроблені швейцарськими науковцями з Федеральної вищої технічної школи Цюріха та Музею "Focus Terra".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: