Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на декілька інформованих джерел, передає Рубрика.
Як повідомили співрозмовники видання, Трамп і путін обговорювали війну в Україні. Це була перша телефонна розмова між ними з моменту перемоги Трампа на виборах.
Одне з джерел розповіло, що під час дзвінка, який Трамп здійснив зі свого курорту у Флориді, він порадив російському лідеру не ескалувати війну в Україні й нагадав йому про значну військову присутність Вашингтона в Європі.
За даними кількох співрозмовників, путін і Трамп говорили про необхідність миру на європейському континенті, і Трамп висловив зацікавленість у подальших розмовах, щоб обговорити "якнайшвидше вирішення війни в Україні".
Як пише WP, у приватних розмовах Трамп давав зрозуміти, що підтримає угоду, за якою росія залишить за собою частину захоплених територій України, "а під час телефонної розмови він побіжно торкнувся питання територій, кажуть люди, знайомі з цим питанням".
Видання з посиланням на два джерела зазначає, що уряд України нібито був поінформований про дзвінок путіну і не заперечував проти того, щоб розмова відбулася.
За словами співрозмовників видання, українські чиновники вже давно розуміли, що Трамп буде взаємодіяти з путіним щодо дипломатичного вирішення війни в Україні.
Проте речник МЗС України Георгій Тихий назвав неправдою інформацію про те, що українську сторону нібито наперед проінформували про імовірний дзвінок. А згодом Україна не могла ані схвалити, ані виступити проти цієї розмови, пояснив Тихий.
Також речник глави рф володимира путіна дмитро пєсков спростував інформацію Washington Post про те, що глава кремля та новообраний президент США провели телефонну розмову.
Слова пєскова передають пропагандистські агентства, зокрема "РИА Новости".
Так, він назвав неправдивою інформацію про розмову між путіним і Трампом, а також зазначив, що наразі немає конкретних планів щодо контактів між обома політиками.
За словами пєскова, нині немає жодної підготовки до контактів із лідерами Заходу, а москва буцімто не отримувала відповідних сигналів.
Як ідеться в матеріалі, перші дзвінки Трампа зі світовими лідерами відбуваються без підтримки Державного департаменту та урядових перекладачів США.
Перехідна команда Трампа ще не підписала угоду з відповідною службою, що є стандартною процедурою для президентських переходів.
Нагадаємо, що 7 листопада американський політик також розмовляв з українським президентом. Володимир Зеленський тоді повідомив, що вони домовилися розвивати співпрацю.
За даними ЗМІ, під час 25-хвилинної розмови Трамп повідомив, що не припинить підтримку України. Також у розмові брав участь американський мільярдер Ілон Маск.
Зазначимо, що колишній радник новообраного президента США Дональда Трампа Браян Ланза заявив, що нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на тому, щоб надати Києву можливості повернути території, окуповані росією. Пріоритетом Штатів є "припинення вбивств".
Проте представник команди перехідного періоду обраного президента США Дональда Трампа заявив, що радник Трампа Брайан Ланза не виступав від його імені, коли говорив, що Україна має представити реалістичне бачення миру й не претендувати на повернення Криму.
Вибори в США
Чергові вибори президента Америки пройшли 5 листопада. Основними претендентами на пост глави держави були віцепрезидентка Камала Гарріс і колишній президент Дональд Трамп.
У Сполучених Штатах уже опублікували остаточні результати президентських виборів, згідно з якими кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп здобув перемогу у президентських перегонах. Він набрав більшість голосів виборців у так званих хистких штатах, які не мають стійких тенденцій до голосування за демократів чи республіканців.
Окрім того, у США також 5 листопада відбулося голосування до Сенату та Палати представників. Чинний спікер нижньої палати Конгресу республіканець Майк Джонсон здобув підтримку виборців у 4-му окрузі штату Луїзіана та ввійшовши до складу Палати представників наступного скликання. Також Республіканська партія здобуває більшість у Сенаті США за результатами виборів до верхньої палати Конгресу.
Відомо, що новообраний президент Сполучених Штатів Дональд Трамп призначив першу людину у свою нову адміністрацію. Уперше в історії головою апарату Білого дому стане жінка — Сьюзі Вайлз, яка вважалася ключовою фігурою у веденні його успішної виборчої кампані.
Проте Майк Помпео та Ніккі Гейлі, члени Республіканської партії, які виступали за подальше надання військової допомоги Україні, не ввійдуть до нової адміністрації новообраного президента США Дональд Трампа. У соцмережах Трамп написав, що йому дуже подобалося працювати з ними раніше, та подякував їм за службу країні, однак запрошувати їх до нової адміністрації він не буде.
“Рубрика” розповідає деталі. У чому проблема? З початку повномасштабного вторгнення російська федерація порушила всі можливі… Читати більше
Фонд допомоги військовим "Повернись живим" оприлюднив знімки вибухів у небі над Дніпром вранці 21 листопада.… Читати більше
У Міноборони Канади підтвердили передачу Україні ППО NASAMS. На даний час система вже знаходиться у… Читати більше
З трибуни Парламенту група народних депутатів привітала вихід довгоочікуваної української відеогри "S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля".… Читати більше
Верховна Рада ухвалила закон № 12095 про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше… Читати більше
Південно-Африканська Республіка висловила готовність взяти на себе роль посередника у поверненні депортованих росіянами українських дітей.… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.