Програма з охорони традиції покриття хат соломою та очеретом в Національному музеї народної архітектури та побуту України. Фото: МКІП
Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій, передає Рубрика.
Список нових елементів оголосили до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у в межах кампанії #СилаКультури. 27 елементів увійшли до списку з 7 листопада 2023 року по 7 листопада 2024 року.
Фото: МКСК
Обряди "Гоніння гадюк" та заплітання весільної коси, традиції приготування та споживання пісних голубців з картоплею, виготовлення Обухівського "шитого" рушника, коболчинська кераміка та багато іншого — це культурні коди українців.
Фото: МКСК
"Кожен з цих елементів — це цеглина в міцній стіні нашої національної ідентичності: окремо вони маленькі й прості, але разом створюють непохитну структуру, що витримує іспити часу та зберігає силу перед будь-якими перешкодами", — написали в міністерстві.
Відтепер до переліку додали такі елементи, як голубці, традиція Щедрого вечора в Україні, кавова традиція кримських татар, гуцульська сирна пластика, городоцька вишивка та інші.
Фото: МКСК
Довідка
Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України — це державна інформаційна система. У ній збирають, накопичують, обробляють та захищають інформацію про наявні на території України елементи нематеріальної культурної спадщини.
Головна мета проєкту — збереження українських традицій. Перелік ведеться з 14 грудня 2012 року.
Раніше Міністерство культури та інформаційної політики додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини традицію приготування і споживання обрядових хлібів до Дня святого Георгія села Криничне.
Фото: Олександра Барона
Нагадаємо, раніше Рубрика писала, що Міністерство культури та інформаційної політики додало шість нових елементів до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України:
Раніше, у червні, до переліку нематеріальної спадщини України внесли танець "Сербен", який виконують місцеві жителі села Чортовець на Івано-Франківщині.
А в лютому до цього переліку додали одразу чотири елементи — кримськотатарську традицію кавову традицію, танець кримських татар "Хайтарма", кашу "Зозуля", яку готують на Вінниччині, та приготування затірки у селі Крива Лука на Донеччині — підсоленого пшеничного тіста, яке не замішується, а затирається до розміру горошини або квасолини.
Папа Римський Франциск залишається в критичному стані після ранкового респіраторного кризу. Йому необхідне переливання крові,… Читати більше
Львів – одне з перших міст в Україні, де на рівні громади прийняли програму популяризації… Читати більше
У Києві на станції метро «Золоті ворота» відкрилась фотовиставка «Стійкість у єдності». На експозиції представлені… Читати більше
У Запоріжжі відбулася акція на підтримку військовополонених та зниклих безвісти. Містяни вийшли з прапорами, плакатами… Читати більше
У турецькій столиці відкрилася виставка віртуальної реальності «Війна впритул». За допомогою 360° панорам, дрон-зйомки та… Читати більше
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що триває міжнародна робота та нові перемовини з партнерами. За… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.