Традиції, обряди й страви: список нематеріальної спадщини України доповнили 27 елементами

До Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України за рік додали 27 елементів. Наразі він налічує загалом 93 позиції. До списку входять як традиційні страви, так і народні обряди та методики декоративно-ужиткового мистецтва тощо.

Про це повідомили в Міністерстві культури та стратегічних комунікацій, передає Рубрика.

Список нових елементів оголосили до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у в межах кампанії #СилаКультури. 27 елементів увійшли до списку з 7 листопада 2023 року по 7 листопада 2024 року.

Фото: МКСК

Обряди "Гоніння гадюк" та заплітання весільної коси, традиції приготування та споживання пісних голубців з картоплею, виготовлення Обухівського "шитого" рушника, коболчинська кераміка та багато іншого  це культурні коди українців.

Фото: МКСК

"Кожен з цих елементів — це цеглина в міцній стіні нашої національної ідентичності: окремо вони маленькі й прості, але разом створюють непохитну структуру, що витримує іспити часу та зберігає силу перед будь-якими перешкодами", — написали в міністерстві.

Відтепер до переліку додали такі елементи, як голубці, традиція Щедрого вечора в Україні, кавова традиція кримських татар, гуцульська сирна пластика, городоцька вишивка та інші.

Фото: МКСК

Довідка

Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України — це державна інформаційна система. У ній збирають, накопичують, обробляють та захищають інформацію про наявні на території України елементи нематеріальної культурної спадщини.

Головна мета проєкту — збереження українських традицій. Перелік ведеться з 14 грудня 2012 року.

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики додало до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини традицію приготування і споживання обрядових хлібів до Дня святого Георгія села Криничне.

Фото: Олександра Барона

Нагадаємо, раніше Рубрика писала, що Міністерство культури та інформаційної політики додало шість нових елементів до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України:

Раніше, у червні, до переліку нематеріальної спадщини України внесли танець "Сербен", який виконують місцеві жителі села Чортовець на Івано-Франківщині.

А в лютому до цього переліку додали одразу чотири елементи — кримськотатарську традицію кавову традицію, танець кримських татар "Хайтарма", кашу "Зозуля", яку готують на Вінниччині, та приготування затірки у селі Крива Лука на Донеччині — підсоленого пшеничного тіста, яке не замішується, а затирається до розміру горошини або квасолини.

Свіжі дописи

  • Новини

Президент Франції заявив, що війна в Україні не закінчиться завтра-післязавтра

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що війна в Україні не закінчиться ні завтра, ні післязавтра.… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

Відомому волонтеру з Японії подовжать дозвіл на перебування в Україні

Японському волонтеру Фумінорі Цучіко, який у Харкові відкрив благодійне FuMi Caffe, буде подовжено дозвіл на перебування в Україні.… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

Рух без барʼєрів: у 12 містах України створять безбар’єрні маршрути

Цього року в 12 українських містах в межах проєкту «Рух без бар’єрів» створять безбар’єрні маршрути… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

У Празі утворили живий ланцюг єдності через Карлів міст з нагоди Дня Соборності України

В історичному центрі Праги українці та друзі України об'єдналася в живий «Ланцюг єдності» через Карлів… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

Виробництво і ремонт військової техніки: Зеленський провів чергову Ставку

Президент України Володимир Зеленський провів у понеділок засідання Ставки Верховного головнокомандувача, на якому обговорювалися питання… Читати більше

Monday January 20th, 2025
  • Новини

Учні львівського ліцею, який постраждав від російської атаки у вересні, повернулися до навчання

У Львові відновили будівлю ліцею №5, який розташовується на вулиці Кокорудза, 9. Ця школа постраждала… Читати більше

Monday January 20th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.