Міністр охорони здоров'я представив стратегічні напрями розвитку медсестринства
Під час IV Осіннього медсестринського форуму у Львові міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко представив колегії МОЗ стратегічні напрями розвитку медсестринства.
Про це міністр повідомив у Фейсбуці, передає Рубрика.
За словами Ляшка, захід об'єднав понад 350 учасниць і учасників з України та Польщі.
"І для мене, і для колег з міністерства було вкрай важливо представити документ колегії саме під час форуму, адже таким чином активні представники професійної спільноти можуть долучитися до формування політик у сфері охорони здоров'я", – зауважив він.
Як зазначив міністр, документ складається із чотирьох блоків:
- "Освіта",
- "Людські ресурси та робоче середовище",
- "Розвиток лідерства в медсестринстві",
- "Посилення ролі медичних сестер в наданні послуг".
Викладені в ньому стратегічні напрями пройшли пʼять сесій фахових обговорень в різних фокус-групах.
Ці напрямки стануть основою для трансформаційних процесів в українському медсестринстві й дозволять системно рухатися в напрямку удосконалення медсестринської освіти, професійної діяльності та управління на найближчі роки, наголосив Ляшко.
"У багатьох країнах світу медсестри й медбрати відіграють визначну роль у наданні медичної допомоги на всіх рівнях: вони часто є точкою входу пацієнта до системи охорони здоров'я і супроводжують його протягом всього процесу лікування. Тепер, коли ми напрацювали стратегічне бачення розвитку цієї сфери, ми зможемо втілити найкращі практики й в Україні. Нам є до чого прагнути", – підкреслив очільник МОЗ.
За його словами, сучасна якісна освіта, постійний розвиток у професії та підвищення довіри до медичних сестер – це "все, що підсилить нашу систему охорони здоров'я і дозволить покращити імідж такої надважливої професії".
Ляшко висловив вдячність усім партнерам, які активно працювали з командою МОЗ над розробленням документа:
- проєкту USAID Ukraine – USAID Україна "Підтримка реформи охорони здоров'я",
- World Health Organization Ukraine,
- Україно-швейцарському проєкту "Розвиток медичної освіти",
- "Розвиток медсестринства".
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку організації реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоровʼя. Удосконалення форми індивідуального реабілітаційного плану в першу чергу направлене на спрощення та скорочення самої форми, при цьому незмінним лишилось збереження всієї необхідної інформації щодо реабілітаційного процесу.
Також повідомлялось, що в Україні створять сучасний центр для реабілітації дітей після травм війни. Міністерство охорони здоров'я, Львівський національний медуніверситет імені Данила Галицького та Фундація дитячої лікарні та науково-дослідного інституту "Надія" (Фінляндія) підписали меморандум про співпрацю.
Нагадаємо, з початку російського вторгнення в лютому 2022 року через російські обстріли загинули понад 100 цивільних медичних працівників. Зазнали руйнувань або знищені 1877 обʼєктів медзакладів і 876 аптечних пунктів, пошкоджено 20% машин "швидкої допомоги".
Наразі в Україні вдалося відновити повністю та частково 885 обʼєктів медзакладів. Зокрема, 530 обʼєктів медзакладів відновлені повністю та ще 355 — частково.