Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль під час зустрічі з представниками Міжнародної торгової палати та Торгово-промислової палати України, пише Мінагрополітики.
Загальні ж збитки агросектору становлять 80 мільярдів доларів, включаючи значні непрямі збитки.
"Українські аграрії зазнали великих непрямих збитків через закриття чорноморського зернового коридору, коли ціна на перевезення однієї тонни продукції з 30 доларів зросла до 100 доларів", – підкреслив Коваль.
Зараз середня ціна української агропродукції на експорт становить близько 309 доларів за тонну, тоді як, наприклад, у Польщі цей показник досягає 1650 доларів.
Для збільшення вартості експорту та поліпшення конкурентоспроможності українського агросектору міністр підкреслив важливість переходу на глибинну переробку та виробництво продукції з доданою вартістю.
Коваль також відзначив необхідність боротьби з дезінформацією щодо української сільгосппродукції, яку активно поширює російська федерація.
"Один з таких міфів, що Україна завалила європейський ринок м'ясом птиці та цукром, і європейський фермер не витримує конкуренції. Насправді у 2023 році Україна всього експортувала м'яса птиці на 800 млн доларів, тоді як Польща – на понад 4 млрд доларів.
Квота експорту українського цукру в ЄС на наступний рік – 109 тисяч тонн. При цьому загалом ЄС щороку імпортує 3 млн тонн цукру. Ми хочемо рівних умов торгівлі й говорити мовою фактів і цифр", – підкреслив очільник відомства.
Сторони домовилися про продовження співпраці для підтримки та відновлення агросектору України.
Нагадаємо, що у жовтні цього року Україна експортувала 6,6 млн т аграрної продукції. Це на 33,8% більше, ніж у вересні 2024 року.
Що відомо про експорт українських продуктів
Як повідомлялось, Україна проводить технічні перемовини з Польщею щодо експортних ліцензій, про які раніше заявляв польський міністр сільського господарства: це буде "позитивним кроком" до лібералізації торгівлі на тлі запровадженого ембарго.
Нагадаємо, у вересні Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після 15 вересня, але Київ погодився вжити заходів з обмеження імпорту зі свого боку.
Окрім того, у Європейській комісії не бачать значних негативних наслідків від українського агроекспорту для європейських ринків.
Варто додати, що новий проєкт угоди про торгівельні пільги між Україною і ЄС, яку Єврокомісія має намір продовжити до 6 червня наступного року, передбачає обмеження на експорт на європейський ринок українського цукру, м'яса птиці та яєць.
У Троїцькій громаді Дніпропетровської області відкрили оновлений Центр надання адміністративних послуг. Будівлю для нового офісу… Читати більше
Спецпредставник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог заявив, що зниження цін на… Читати більше
24 січня Уряд прийняв постанову, яка визначає порядок ведення Єдиного реєстру місць зберігання* спирту етилового,… Читати більше
У п'ятницю, 24 січня, у Словаччині десятки тисяч людей в різних містах країни вийшли на протест з… Читати більше
Завтра, 25 січня, африканські леви Геркулес, Вілія, Дарина та Христина відзначатимуть своє 16-річчя. Це дуже… Читати більше
Командування Повітряних Сил ЗСУ визначило перелік високотехнологічних військових спеціальностей, з яких заборонено переведення військовослужбовців в інші роди… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.