Кролевецька громада завдяки підтримці USAID отримала сучасну машину для водоканалу: у чому рішення
Кролевецька громада Сумської області отримала комбіновану машину з мулососним і каналопромивним обладнанням від проєкту USAID "Економічна підтримка України", яка забезпечить безперебійне постачання чистої води для близько 20 000 мешканців.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук USAID.
У чому проблема?
Як розповідають, застаріле обладнання, яким користувалися комунальні служби, не дозволяло швидко реагувати на складні технічні виклики, що призводило до частих зупинок водопостачання та ризику забруднення води.
Окрім того, до цього часу водоканал орендував аналогічну техніку в інших організацій, що коштувало близько 550 гривень за годину. Це навантажувало місцевий бюджет, а також ускладнювало доступність техніки в критичні моменти.
Яке рішення?
Проєкт USAID "Економічна підтримка України" продовжує реалізовувати проєкти з відновлення цільової інфраструктури у громадах.
Місто Кролевець отримало сучасну машину для водоканалу Сумської області та тепер матиме більш надійне постачання чистої питної води для своїх майже 20 000 жителів.
Як це працює?
Ця машина, обладнана для очищення каналізаційних систем, дозволяє оперативно ліквідувати засмічення та аварії у водопровідних і каналізаційних мережах.
"Це дозволить забезпечити більш надійну і безперебійну роботу водопровідної системи, знижуючи ризики гідроударів і проривів мережі, що особливо актуально для нашого міста в умовах частих відключень електроенергії.
Тож своєчасне усунення аварій на мережах покращить якість питної води та стабільність водопостачання в Кролевці", коментує Тетяна Харитонова, директорка департаменту економічного розмитку Кролевецької міської ради.
Масштабне оновлення водогону завдяки підтримці USAID
На додаток до наданої техніки, USAID у межах меморандуму, укладеного у 2023 році, також забезпечив Кролевецький водоканал матеріалами для заміни старих водогонів. Серед переданих ресурсів:
- понад 11 кілометрів нових металопластикових труб різного діаметра,
- комплектуючі, такі як люки, муфти, крани, засувки, шайби, болти, і компресійні затвори.
Загальна сума допомоги становить понад 5,6 мільйона гривень. Усі ці матеріали призначені для заміни зношених водогонів, встановлених ще у 1960-х роках, що допоможе знизити ризик проривів, витоків і підвищити ефективність роботи системи водопостачання.
Загалом планується замінити понад 10 кілометрів труб, і на сьогодні вже виконано близько 20% робіт.
Нагадаємо, що у вересні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту у Миколаївську область ознайомився з проєктом будівництва водозабору з річки Південний Буг та магістрального водогону до Миколаєва, вартість якого оцінюється у 8,8 мільярда гривень.