Про це пише Рубрика, посилаючись на Міноборони.
У чому проблема?
Як розповіли у відомстві, до повномасштабного вторгнення система захисту інтелектуальної власності в Міноборони фактично не існувала, що становило серйозну загрозу для безпеки інновацій.
У лютому 2024 року, за дорученням міністра оборони Рустема Умєрова, було проведено дослідження щодо обліку та захисту прав інтелектуальної власності у підрозділах Міноборони та ЗСУ.
Як показали результати, Міноборони не володіє жодним обʼєктом права інтелектуальної власності, а системна робота у цьому напрямку повністю відсутня.
Яке рішення?
"Раніше у нас не було чіткої та ефективної системи для захисту розробок у сфері оборони. Зараз ми впроваджуємо механізми, які дозволяють захистити унікальні технології, створені нашими військовослужбовцями, щоб вони не були втрачені чи привласнені третіми сторонами", — зазначив начальник відділу з питань інтелектуальної власності Головного управління військової юстиції Міноборони Ілля Костін.
І от міністерство оборони України отримало перший патент на унікальну технологію детекції ворожих FPV-дронів під назвою "Вітряк М"
Як це працює?
Як зазначають, цей пристрій, розроблений українськими військовими інженерами Центру масштабування технологічних рішень (ЦМТР), здатний детектувати FPV-дрони ворога, що дає українським захисникам перевагу в умовах зростаючої кількості атак дронами-камікадзе.
Особливості "Вітряк М" та його впровадження у війська
"Вітряк М" — це перший унікальний пристрій, розроблений українськими військовими для військових. Система вже кодифікована та допущена до експлуатації в ЗСУ, ставши першим випадком, коли військова частина стала розробником та успішно кодифікувала власну технологію.
"В умовах застосування противником все більшої кількості дронів-камікадзе різних типів, насиченість подібними засобами виявлення ворожих обʼєктів є принциповою для збільшення спроможностей Збройних сил України", підкреслив начальник Центру масштабування технологічних рішень (ЦМТР) Генштабу Валерій Чуркін.
Нова система захисту інтелектуальної власності в Міноборони
Патентування стало можливим завдяки створенню новому відділу з питань інтелектуальної власності Міноборони, створеному в Головному управлінні військової юстиції у вересні 2024 року. Це стало можливим завдяки реформам, ініційованим у лютому 2024 року.
"Відділ, до складу якого входять 9 осіб, серед яких 4 мають статус патентних повірених, формує нову практику захисту інтелектуальної власності, яка була відсутня протягом усієї історії незалежної України", підкреслили у відомстві.
Загалом на міжнародному рівні Україна вже підписала 27 безпекових угод з різними країнами, які забезпечують захист переданих їй оборонних технологій. Це свідчить про значну довіру з боку міжнародних партнерів і відкриває нові можливості для розвитку співпраці в оборонній сфері.
"Це надзвичайно важливо для України, оскільки тепер кожен військовослужбовець, кожна військова частина може звернутися до нашого відділу зі своєю інноваційною розробкою й отримати захист. Це створює умови для розвитку новітніх технологій, що посилюють обороноздатність держави та відповідають світовим стандартам", — пояснив старший офіцер відділу з питань інтелектуальної власності Головного управління військової юстиції Юрій Охромєєв.
Окрім цього, на 2025 рік заплановано розширення цього напряму та створення управління з питань інтелектуальної власності в межах Головного управління військової юстиції. Такий підхід, подібний до практик, що вже існують у Міністерствах оборони Великобританії та США, дозволить ефективніше захищати й впроваджувати технології в інтересах обороноздатності країни.
Кабінет Міністрів розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості… Читати більше
У неділю, 22 грудня, на Прикарпатті поблизу села Лоєва сталася масштабна ДТП за участю позашляховика… Читати більше
Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів до столиці російської федерації. Зараз між ним та російським диктатором… Читати більше
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов отримав від міністра закордонних справ Андрія… Читати більше
Британський виконавець Стінг в Лос-Анджелесі заспівав свій хіт "Shape of My Heart" під акомпанемент українського… Читати більше
22 грудня представники Національної скаутської організації "Пласт" урочисто передали символічний Вифлеємський вогонь миру Президенту Володимиру… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.