Україна отримає для випробувань естонські ракети ППО, які призначені для знищення БпЛА
Від естонської компанії Україна отримає ракети для протиповітряної оборони. Вони призначені для знищення безпілотників.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на пресслужбу Міністерства оборони.
У Києві відбулася зустріч заступника міністра оборони України бригадного генерала Анатолія Клочка з керівництвом естонської компанії Frankenburg Technologies.
Сторони домовилися, що Україна отримає для випробувань ракети ППО.
Перші зразки надійдуть протягом найближчих місяців.
Ракети призначені перш за все для знищення дронів та здатні збивати цілі на висоті до 2 кілометрів.
За словами директора Frankenburg Technologies Кусті Салма, у разі успішних випробувань і згоди на подальше використання виробництво цих ракет може бути організоване в Україні.
Україна та Естонія домовилися, що наступним кроком може бути погодження формату фінансування виробництва ракет.
Заступник міністра оборони закликав іноземних виробників надавати Україні випробовувати зброю у бойових умовах.
Зазначимо, що Україна наростила виробництво зброї під час війни, а також співпрацює з іноземними виробниками. Також наша країна займається власними розробками, зокрема, далекобійної зброї.
Нагадаємо, у 2024 році Україна розпочала видавати гранти на виробництво ракет. Наступного року плануються гранти на порохові заводи.
Збільшення виробництва зброї в Україні
Так, оборонний концерн Rheinmetall збудує на території України чотири заводи, один з них вже працює, а другий найближчим часом відкриється. Крім того, Україна у співпраці виробляє зброю на території країн-партнерів. Такий крок був необхідний для убезпечення виробництва.
А за неповних 8 місяців цього року Міністерство оборони України кодифікувало, допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України вдвічі більше зразків озброєння і військової техніки українського виробництва, ніж за весь минулий рік. У 2023 році цей показник складав понад 200 зразків вітчизняних ОВТ.
Деякі зразки зброї українського виробництва є унікальними за характеристиками й це доведено результатами застосування у бойових умовах. До прикладу, за деякими зразками безпілотників Україна – світовий лідер.
Нагадаємо, що 24 серпня під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності Зеленський оголосив про перше успішне бойове застосування української ракети-дрона "Паляниця".
Також під час пресконференції на форумі "Україна 2024. Незалежність" 27 серпня Президент розповів, що Україна вперше позитивно випробувала балістичну ракету вітчизняного виробництва.
Також українська армія почала отримувати нові партії боєприпасів калібрів 5,45×39 мм та 5,56×45 мм, які виготовляються на місцевих виробничих потужностях. Це суттєвий крок у відновленні незалежного виробництва набоїв, втраченого після окупації Луганського патронного заводу у 2014 році.
Загалом з початку російського вторгнення Україна значно збільшила виробництво дронів та авіаційних комплексів. Мова не лише про коптери та ударні безпілотники, а й про морські дрони. Як повідомив Володимир Зеленський, Україна кожного року здатна виробляти загалом 4 мільйони дронів. На сьогодні вже понад 1,5 мільйона БпЛА законтрактовано.
А нещодавно Міноборони повідомило, що на озброєння ЗСУ допустили новий дрон-бомбер "Чорна вдова". За словами голови ГУР Кирила Буданова, українські дрони вже можуть вражати цілі в росії на відстані до 1800 км від кордону з Україною.
Окрім того, міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у військах оборонну осколкову гранату – аналог радянської Ф-1.