Про особливості роботи бізнесу та технологію виготовлення соків розповідає "Рубрика".
У чому проблема?
Соки прямого віджиму схожі на домашню консервацію, виготовлення якої займає багато часу й вимагає значних зусиль. До того ж тут потрібне використання скляної тари, в якій сік доводять до кипіння, щоб знищити в ньому мікроорганізми. Водночас існує велика імовірність того, що висока температура може пошкодити корисні речовини та вітаміни у напої.
Вільно придбати смачний сік можна й на полицях супермаркетів, але важливо уважно перевіряти його склад. Багато виробників додають консерванти та барвники, щоб продовжити термін придатності продукту. Це може негативно вплинути на якість та користь напою. Для здоров'я важливо обирати соки без додаткових добавок для отримання справжнього смаку і користі. Найкращий варіант — соки, вироблені на спеціалізованому обладнанні, які зберігають всі цінні речовини.
Яке рішення?
Отримати насичений вітамінами сік зі свіжих фруктів відтепер можна в тернопільській сокарні. Вона з'явилася завдяки зусиллям Василя Мартюка та його грантовій заявці на конкурсі "Варто" від Українського ветеранського фонду. На реалізацію своєї ідеї військовий отримав 1,5 млн грн — менше половини для закупівлі необхідного обладнання. Ці кошти він витратив на придбання преса і пастеризатора. Свої заощадження чоловік вклав в обладнання для розливу, фільтри, бочки, мийку, подрібнювач тощо. Загалом вартість обладнання повної лінії з виготовлення соку коштувала понад 80 тисяч євро. Крім того, Василь працевлаштував на своє підприємство ветеранів — що було однією з умов грантової програми.
Як це працює?
Завдяки сучасному європейському обладнанню сокарня здатна переробляти 600 кг яблук за годину. Перед тим як фрукти перетворюються на сік вони проходять щіткове та барботажне миття, а на транспортері — ще й полоскання чистою водою. Потім їх подрібнюють і пресують. Вихід соку становить приблизно 75%, залежно від сорту і стиглості фруктів. Отриманий сік фільтрується механічним шляхом, що покращує його текстуру, видаляючи частинки розміром від 200 мікрометрів. Потім сік проходить пастеризацію — короткочасний нагрів до температури 80-82°C, що зберігає корисні мікроелементи та вітаміни. Далі продукт фасується в упаковки об'ємом 3, 5, 10 і 20 літрів.
"Хочу подякувати вам за зекономлений час. Зі 160 кг наших яблук вийшло 100 л чистого екологічного, смачнющого соку без додавання консервантів і цукру! Частина поїде до хлопців ЗСУ! 5 літрів вже випили. Щиро рекомендую всім!" — написала на сторінці сокарні відвідувачка Катя Небесна.
За технологією сокарні сік виготовляється без консервантів, цукру чи барвників, а завдяки спеціальному фасуванню навіть може зберігатися до року. Відвідувачі мають змогу обрати для себе один з видів упаковки — Bag-In-Box та SuperPouch. Вмонтований у них краник має спеціальну будову, що не дозволяє потрапляти повітрю всередину пакета, тому сік можна вживати значно довше, ніж після відкриття скляної банки.
"Bag-In-Box" — це широко поширена система пакування, де міцний багатошаровий пакет поміщається в картонну коробку для зручного користування та захисту від механічних пошкоджень. Коробку можна використовувати багаторазово, що дозволяє заощаджувати надалі на упаковці. Її зручно транспортувати, зберігати та дозувати сік.
"Super Pouch" — це пакування, що виготовляється шляхом багатошарового ламінування. Міцна, але при цьому гнучка упаковка, яка не потребує додаткових коробок.
Термін зберігання такого соку — рік за температури від 0 до 20° С, а після відкриття — 1 місяць у холодильнику. Проте цей термін може бути як більшим, так і меншим. Чим вища якість фруктів — тим кращий смак соку і довший термін зберігання.
Як отримати сік?
Напередодні новорічних свят благодійний фонд "Юлині бабусі" організував акцію допомоги "Таємний Санта для стареньких з… Читати більше
Україна неодноразово застосовувала далекобійні засоби для ураження легітимних військових цілей на тимчасово окупованих територіях. Однак… Читати більше
Благодійний фонд "Твоя опора" 15 листопада розпочав в Україні щорічну акцію "2 000 подарунків до Нового року",… Читати більше
Кандидат Дональда Трампа конгресмен від Флориди Метт Гетц відкликав свою кандидатуру на посаду генерального прокурора… Читати більше
Командний пункт російських військ поблизу Мар'їно Курської області уразили підрозділи 78-го окремого десантно-штурмового полку "Джміль"… Читати більше
Український прапор із логотипом UNITED24 розгорнули у космосі — у межах першої туристичної місії SpaceX… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.