Про це пише Укрінформ, передає Рубрика.
У чому проблема?
Зараз дуже багато поранених, які мають ампутації рук чи ніг. Це здебільшого молодь і люди середнього віку, яким потрібно повертатися до активного життя. Натомість вони не мають елементарних навиків самообслуговування, сидять вдома і не виходять на вулицю.
Яке рішення?
Як повідомлялось раніше, за підтримки посольства США в Україні ветеран Олександр Терещенко з Миколаєва разом з однодумцями реалізує проєкт "Я зміг і Ти зможеш", який спрямований на соціальну адаптацію людей, які мають ампутацію кінцівок.
В його рамках буде виготовлено 12 фільмів з відеопорадами на різні побутові теми. Йдеться про покрокові дії стосовно того, як самостійно себе обслуговувати і виконувати все те, що робить будь-яка людина, яка має власні кінцівки. Наприклад, як не маючи рук самостійно одягатися, готувати собі їжу, правильно облаштувати туалет, щоб ходити туди без сторонньої допомоги тощо.
"Вийшов перший ролик у рамках нашого проєкту, який ми з однодумцями реалізуємо за підтримки посольства США в Україні "Я зміг, і Ти зможеш!". Він спрямований на соціальну адаптацію людей, які мають ампутацію кінцівок", – повідомив автор проєкту, ветеран російсько-української війни, "кіборг" Олександр Терещенко..
Як це працює?
За словами ветерана, першу тему для відео йому навіяв мотиваційний ролик адмірала ВМС США Вільяма Макрейвена "Якщо хочеш змінити світ – спочатку застели своє ліжко".
Його суть – у тому, що для досягнення великого успіху треба починати з маленьких речей: бо коли ти не можеш це зробити, то навряд чи здатен на більш серйозні речі.
"Коли я працював в Академії патрульної поліції, застилання ліжка було обовʼязковим для майбутніх поліцейських. Аби мати моральне право вимагати виконання від інших, я вирішив навчитися робити це сам. Ставав на коліна, допомагав собі зубами. Я навіть жартую, що зуби для людей, які втратили обидві руки, треба віднести до верхніх кінцівок, бо дуже багато доводиться ними собі допомагати", – зауважив Терещенко.
Ветеран наголосив, що він – перфекціоніст, і для нього дуже важливо, щоб все було "рівненько", хоча його роботу ніхто не перевірятиме.
На відео Олександр демонструє, як він зранку самостійно застилає велике двуспальне ліжко. Він зазначає, що для нього це дуже важливо, і дружина його у цьому повністю його підтримує.
Олександр закликає всіх, у кого є така проблема, – спробувати застелити ліжко, навіть якщо спочатку це спочатку погано виходитиме.
"Навіть якщо день у вас видався невдалим і "нападають" нерви, ви приходите додому, бачите застелене ліжко і переконуєтеся, що ви чогось варті", – підсумував ветеран.
Нагадаємо, люди з інвалідністю, в тому числі військовослужбовці, можуть отримати безкоштовні консультації з облаштування житла в межах проєкту "Об'єднуємо та допомагаємо під час війни". Цю програму втілює громадська організація "Група активної реабілітації" за підтримки громадської спілки "Ліга сильних".
Також правозахисний центр для військовослужбовців "Принцип" провів дослідження, щоб систематизувати й оцінити основні труднощі, з якими стикаються рідні тяжко поранених ветеранів.
Окрім того, юристи правозахисного центру "Принцип" розробили типові схеми надавачів послуг для військовослужбовців, ветеранів та їхніх родин.
Українські Сили оборони метр за метром відсувають російсько-окупаційні війська від Харкова до кордону. Про це розповів… Читати більше
Після початку повномасштабного вторгнення сексуальне і репродуктивне здоров’я відійшло на другий (якщо не п’ятий) план… Читати більше
У Туреччині на гірськолижному курорті Карталкая в одному з готелів сталася масштабна пожежа, яка призвела до… Читати більше
У ніч на 21 січня українські Сили оборони завдали удару безпілотниками по низці важливих об'єктів… Читати більше
Луцьке misto.cafe разом з ГО “Нуль відходів Луцьк” одні з перших впроваджують у закладі харчування… Читати більше
Напередодні президент США Дональд Трамп підписав указ, який передбачає тимчасову зупинку всіх програм зовнішньої допомоги… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.