Про це пише Рубрика, посилаючись на виступ заступника міністра оборони України Сергія Боєва на засіданні Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи.
Як зазначив представник українського оборонного відомства, на сьогодні зросла загроза на кордонах України, зокрема через розміщення північнокорейських солдатів у прикордонних регіонах на підтримку росії.
Він наголосив, що необхідна швидка реакція від міжнародних партнерів, щоб розірвати співпрацю Москви з Пхеньяном.
Заступник міністра також нагадав про другий пункт Плану перемоги президента України Володимира Зеленського, що містить чіткий перелік необхідного озброєння для ЗСУ.
Боєв закликав країни Східної Європи надати Україні озброєння радянського зразка, яке залишається в їхніх резервах. Таке обладнання могло б бути оперативно використане на полі бою та забезпечити негайний ефект для посилення оборони України.
Боєв також підкреслив важливість посилення протиповітряної оборони у співпраці з міжнародними партнерами.
"Раніше ми представили ідею створення "Гуманітарного щита" вздовж західного кордону України і сподіваємося, що цю ініціативу буде втілено в життя", – наголосив чиновник.
Нагадаємо, 3 жовтня президент Володимир Зеленський під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте заявив, що Київ буде надалі переконувати партнерів у необхідності збиття російських дронів і ракет. За його словами, результати переговорів з цього питання потрібні вже напередодні зими.
У свою чергу Рютте зазначив, що рішення про збиття дронів і ракет, які порушують повітряний простір країни НАТО, ухвалюють національні органи влади.
Україна потребує систем Patriot
Як зазначав у липні президент України Володимир Зеленський, Україні потрібно принаймні 25 систем протиповітряної оборони Patriot, щоб повністю захистити небо.
До цього, у червні у ЗМІ з'явилася інформація про ймовірні перемовини щодо постачання Києву до восьми систем протиповітряної оборони Patriot ведуть перемовини Сполучені Штати Америки, Ізраїль та Україна.
Імовірно, мова йшла про вісім батарей Patriot віком понад 30 років, про виведення яких з експлуатації Ізраїль оголосив у квітні. Повітряні сили Ізраїлю протягом наступних кількох місяців планують вивести з експлуатації кілька зенітних батарей комплексу MIM-104 Patriot.
Проте станом на початок серпня рішення щодо передачі ізраїльських систем протиповітряної оборони Patriot для України було не ухвалене. Це зумовлено загрозами, з якими нині стикається Ізраїль.
Водночас країни Північноатлантичного союзу (НАТО) не збиватимуть ракети й БпЛА над територією України, тому що такі дії втягнуть їх у війну з росією.
Кабінет Міністрів змінив порядок бронювання військовозобов’язаних, також критерії та процедуру визначення критично важливих підприємств та… Читати більше
У Карпатах господарює зима. У високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов: тут мороз і сильний вітер, а… Читати більше
На базі медичної установи Міністерства внутрішніх справ у Києві запрацював новий реабілітаційний центр RECOVERY. Це… Читати більше
У ніч на 23 листопада російські загарбники запустили по Сумській області безпілотники: силам протиповітряної оборони… Читати більше
Підготовка до геноциду українського народу була складовою планів російської федерації ще до початку широкомасштабної агресії… Читати більше
Російська федерація здійснює активну військово-економічну співпрацю з Північною Кореєю, обмінюючи нафту, ракети та засоби протиповітряної… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.