У Генштабі пояснили, чому військові частини не можуть самостійно проводити базовий вишкіл новобранців

Генеральний штаб Збройних Сил України роз'яснив, чому підготовка новобранців має відбуватися виключно у спеціалізованих навчальних центрах, а не безпосередньо у військових частинах.

Причини такої організації навчання включають як брак ресурсів, так і необхідність контролю якості підготовки, повідомляє NV.

Зі слів співрозмовника видання, на сьогодні не кожна військова частина має власний полігон і достатню навчально-матеріальну базу для базового вишколу солдатів.

Окрім того, навчання бійців в окремих частинах без єдиних стандартів може вплинути на якість підготовки. Також, як підкреслив представник Генштабу, військові частини не мають самостійно навчати солдатів, адже "це їм не властиво, це не їхня задача". Щобільше, навчання новобранців потребує додаткового ресурсу, тож це вплине на виконання інших завдань та відволікатиме військових.

Генштаб визнає, що деякі підрозділи мають ресурси для проведення базового військового вишколу, але дозвіл на таку підготовку окремим частинам порушить принцип рівності, оскільки можливості у різних частин різняться.

При цьому, як зазначив співрозмовник, у Генштабі не відмовляються від проведення короткої підготовки військових в окремих підрозділах. Так, для відновлення боєздатності до підрозділів можуть направляти мобільні групи з центрів, які безпосередньо займаються підготовкою військових.

Однак зазначають, що використання мобільних груп для прийняття іспитів чи допомоги у навчанні, зменшує спроможності навчальних центрів. Адже, за словами представника Генштабу, в такому разі інструктори вимушені працювати з більшим числом новобранців, що може вплинути на якість навчання.

Нагадаємо, що з 1 листопада навчальні центри всіх складових Збройних сил України перейшли на програму проведення базової загальновійськової підготовки з терміном навчання 1,5 місяця замість 30 днів, як було раніше.

Раніше головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявляв, що в ЗСУ планують збільшити термін базової загальновійськової підготовки.

За словами заступника начальника Головного управління доктрин і підготовки Генштабу ЗСУ Євгена Межевікіна, на базі чотирьох ключових навчальних центрів уже розпочався пілотний проєкт зі збільшення підготовки до 1,5 місяця, до якого наразі залучено близько 500 військовослужбовців.

Варто додати, що в умовах збільшення чисельності російських військ та розширення фронту українська армія змушена створювати нові бригади замість поповнювати ті, що існують.

Свіжі дописи

  • Новини

Зеленський у Будапешті провів ряд зустрічей: переговорив з Стармером, Макроном, Санду та Рютте

Президент України Володимир Зеленський на полях саміту Європейської політичної спільноти в Будапешті провів ряд зустрічей.… Читати більше

Thursday November 7th, 2024
  • Новини

Чотири нові роботизовані комплекси від Brave1 отримали кодифікацію та готові до роботи на фронті

Чотири нові роботизовані розробки від учасників проєкту Brave1, які успішно пройшли кодифікацію за стандартами НАТО,… Читати більше

Thursday November 7th, 2024
  • Новини

Уряд Швеції анонсував виділення 9,33 мільйона доларів на українську цивільну оборону

Україна отримає від Уряду Швеції пакет допомоги обсягом у 9,33 мільйона доларів для зміцнення сфери… Читати більше

Thursday November 7th, 2024
  • Новини

Полярники показали неймовірні світлини, які зробили під час рідкісного явища – повного штилю

Антарктика рідко дарує моменти спокою, проте інколи на станції "Академік Вернадський" наступає штиль, і тоді… Читати більше

Thursday November 7th, 2024
  • Новини

Міноборони запроваджує нові стандарти психологічної допомоги для захисників, які беруть участь в активних бойових діях

Для українських військовослужбовців, які беруть участь в активних бойових діях, та їхніх родин готують сучасні… Читати більше

Thursday November 7th, 2024
  • Новини

Умєров провів зустріч з військовими, зокрема обговорили потреби армії та реформи в ЗСУ

Міністр оборони Рустем Умєров і начальник Генерального штабу ЗСУ генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич провели зустріч з… Читати більше

Thursday November 7th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.