Про це інформує Укрінформ, передає Рубрика.
"Авіаційний ринок, на відміну від морського, вже звик до воєнних ризиків. І ми вже готові до політичних рішень (про відновлення авіасполучення в Україні – ред.), все буде залежати від захисту повітря і того, як будуть розставлені системи ППО", – сказав Еллісон.
Він також повідомив, що є кілька авіаперевізників, які хотіли б розпочати роботу вже навіть наприкінці січня 2025 року. І страхові компанії готові розглянути можливість страхувати літаки попри величезні суми таких зобов'язань.
"Один Boeing – це три чверті мільярди доларів страхування, це дуже важкі зобов'язання. Але нам щастить, бо у нас вже є 5-6 авіакомпаній, які хотіли б розпочати роботу вже в кінці січня", – зауважив представник страхової компанії.
Еллісон також зазначив, що питання, який саме аеропорт відкривати першим, залишається дискусійним.
За його словами, президент України готовий розглядати варіант з «Борисполем», тоді як для страховиків більш реальним є відкриття летовища у Львові.
"Я б сказав, що Львів набагато безпечніший, ніж Тель-Авів, хоча багато хто зі мною не погодиться. Всього 7 хвилин польоту до Польщі", – додав експерт.
Довідка
Міністерство розвитку громад та територій за підтримки Посольства США в Україні спільно з Державною авіаційною службою, Украерорухом, Командуванням Повітряних Сил та керівниками міжнародних аеропортів 30 жовтня презентували дорожню карту з відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану.
Захід зібрав близько ста представників авіагалузі – профільних регуляторів Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, що раніше здійснювали польоти в Україні, страхові та лізингові компанії, виробників літаків.
"Це перше експертне обговорення, яке, як ми очікуємо, допоможе рухатись вперед у питанні створення умов для відкриття повітряного простору. Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли прийде час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко. Зрозуміло, що це дуже складне питання як з точки зору безпеки, так і з точки зору взаємодії з усіма залученими сторонами. Саме тому ми підтримуємо майданчики, коли спільно з іноземними регуляторами галузі, авіакомпаніями, страховими, аеропортами та військовими напрацьовуємо спільний план", – наголосив віцепрем'єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Нагадаємо, аеропорт "Бориспіль" став першим об'єктом, який закрили через початок повномасштабної війни, проте відновлення польотів є бажаною, однак поки що недосяжною метою.
Також повідомлялось, що Ірландський лоукостер Ryanair заявив, що розглядає можливість відновлення невеликої кількості рейсів в Україну за умови успішних переговорів щодо часткового відкриття повітряного простору.
22 грудня представники Національної скаутської організації "Пласт" урочисто передали символічний Вифлеємський вогонь миру Президенту Володимиру… Читати більше
У неділю, 22 грудня, 110 ОМБр опублікувала відео, на якому російські загарбники розстріляли чотирьох українських… Читати більше
Заступник міністра оборони України Сергій Мельник заявив, що наступного року зросте грошове забезпечення курсантів військових… Читати більше
Північна Корея продовжує постачати своє озброєння російській федерації. Зокрема серед переданого може бути ще одна… Читати більше
Глава держави Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітали працівників та працівниць української дипломатії з… Читати більше
Команда обраного президента США Дональда Трампа наполягає на виході країни зі складу Всесвітньої організації охорони… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.