Міноборони запроваджує нові стандарти психологічної допомоги для захисників, які беруть участь в активних бойових діях
Для українських військовослужбовців, які беруть участь в активних бойових діях, та їхніх родин готують сучасні програми психологічного відновлення, які передбачають надання допомоги на основі доказових методів, що сприятимуть ефективній реабілітації захисників та членів їхніх сімей.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство оборони України.
Повідомляють, що над створенням відповідних програм працює робоча група з представників підрозділів Міноборони та Збройних сил України, громадських організацій та іноземних партнерів, що мають відповідний досвід.
Як зазначають, з направленням на відновлення допомагатимуть спеціалісти групи контролю бойового стресу, коли військовий підрозділ перебуває на відновленні.
Зі слів керівниці Управління психологічного забезпечення Валентини Оболенцевої, комплекс послуг з психологічного відновлення буде доступний для всіх військовослужбовців, які потребують допомоги після участі в бойових діях.
"Психологічне відновлення буде надаватись для військовослужбовців та членів їхніх сімей. Це крок до посилення якісного психологічного захисту наших захисників", — наголосила представниця міністерства.
Зауважують, що до кінця року планується запуск пілотного проєкту у співпраці з органами місцевого самоврядування, що дозволить відпрацювати програму на місцевому рівні та підготувати її до масштабного впровадження по всій країні.
Підтримка від іноземних партнерів і кращі світові практики
Міноборони у співпраці з Групою сприяння безпеці України (SAG-U) розробляє нормативно-правові акти, які дозволять запровадити сучасні психологічні стандарти реабілітації для українських військових.
Варто нагадати, як працюють мобільні групи психологів військових частин 5 Слобожанської бригади Національної гвардії України і яку психологічну допомогу фахівці надають військовослужбовцям поблизу лінії фронту та членам їхніх сімей. Про це у подкасті "Пліч-о-пліч" на Радіо "Накипіло" розповіла старша офіцерка відділення психологічного забезпечення військової частини 3005 НГУ, лейтенантка Олеся Яценко, пише "Рубрика".