Про це пише Рубрика, посилаючись на Телеграм віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій, міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.
У чому проблема?
Як зазначив очільник відомства, Україна може закуповувати та постачати на фронт лише кодифіковані розробки, тобто ті, що відповідають стандартам НАТО.
"Кожна із цих розробок може врятувати не одне життя. Роботи евакуйовують бійців, підвозять провізію, розміщують та заміновують, заміняють військових, щоб ті не ставали живою ціллю для ворожих безпілотників", наголосив міністр.
Яке рішення?
Ініціатива Brave1 має на меті допомогти виробникам довести свої розробки до стандартів, необхідних для використання в бойових умовах.
"Одне із завдань Brave1 — допомагати виробникам доводити розробки до готовності", підкреслив Федоров.
За даними Генерального штабу, завдяки роботизованим підрозділам втрати українських військових знизилися на 30%.
Як це працює?
Загалом в арсеналі Brave1 вже понад 220 кодифікованих розробок. Зі слів міністра, нещодавно кодифікацію пройшло ще 4 наземні роботизовані комплекси.
Ключові характеристики нових роботизованих комплексів, які тепер будуть працювати на фронті:
"Це війна технологій, і чим більше їх на фронті, тим більша в нас перевага", резюмував очільник відомства.
Нагадаємо, що українські оборонні технології залучили понад $25 млн іноземних інвестицій завдяки підтримці платформи Brave1, збільшивши цей показник в рази, порівняно з 2023 роком.
Окрім того, у травні в Україні від Brave1 для defense-tech розробок стартувало прийняття заявок на оновлені гранти: розробники можуть отримати гранти в 500 тисяч, 1 млн та 2 млн гривень.
Також у липні розробники Ailand Systems залучили $200 000 від Фонду "Незламні" під час останнього Invest Demo Days, організованого оборонним кластером Brave1.
Як писала Рубрика, на Івано-Франківщині два волонтери Володимир Муссур та Роман Боринець з Брошнів-Осади створюють наземний дрон для евакуації поранених військових. Радіокерований пристрій розганятиметься до 20 км/год та зможе перевозити щонайменше 150 кг.
Також повідомлялось, унікальне повнопривідне багі "ГУРКІТ", аналогів якому немає, розробили у Львівському училищі комп'ютерних технологій та будівництва.
Фінська авіакомпанія Finnair оголосила, що змушена скасувати майже 300 рейсів у грудні через акцію протесту… Читати більше
Очільник Кремля володимир путін підписав законопроєкти про заборону "пропаганди чайлдфрі", тобто відмови від народження дітей та… Читати більше
У грецькому місті Мандра комуністи напали на акцію українців, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Україна… Читати більше
10 українських компаній взяли участь в NEDS — це оборонно-безпекова виставка, яка проходить в Роттердамі… Читати більше
АТ "Укрзалізниця" запускає з 15 грудня прямий щоденний поїзд № 9/10 сполученням Київ – Будапешт,… Читати більше
В ніч на 23 листопада у столичному готелі відбулася смертельна стрілянина. Поліція Києва розпочала кримінальне… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.