Про це повідомляє Politico із посиланням на двох чиновників в адміністрації Білого дому, передає Рубрика.
"Адміністрація Байдена планує прискорити відправку в Україну залишкової допомоги у сфері безпеки на понад $6 мільярдів до дня інавгурації (Трампа – ред.)", – зазначається в повідомленні.
Як зазначається, в чинній адміністрації побоюються, що потік зброї може припинитися, коли обраний президент Дональд Трамп вступить на посаду.
Такий план, як зазначили джерела, наразі є єдиним варіантом, що має Білий дім для продовження військової допомоги Україні. Але у цьому зв'язку вказується на суттєві проблеми.
"Зазвичай після оголошення пакету допомоги боєприпаси та обладнання потрапляють в Україну протягом кількох місяців, тому все, що буде надіслано впродовж найближчих тижнів, скоріше за все, не встигне надійти в повному обсязі", – пояснює видання.
Наступний президент США може припинити постачання до того, як вони опиняться в Україні, зауважується в публікації.
Іншою перешкодою є відсутність готового озброєння в розпорядженні Пентагону. Хоча виділені кошти відшкодовують оборонному відомству надану Україні допомогу, суттєве значення також має те, наскільки швидко можуть бути вироблені, наприклад, артилерійські снаряди.
"Ми щомісяця відправляємо все, що може виробляти промисловість, але проблема в тому, що ви можете відправляти ці речі лише в міру їх виробництва. Адміністрація могла б зануритися в запаси і відправити обладнання швидше, але неясно, чи захоче Пентагон це робити, оскільки це вплине на його власну готовність", – пояснив колишній співробітник бюджетного відділу Пентагону Марк Кансіан.
Речник Пентагону Чарлі Дітц наголошував, що американське оборонне відомство залишатиметься "на шляху продовження надання санкціонованої допомоги для підтримки України".
Тим часом у Міноборони США заявили, що продовжать постачати затверджену допомогу для підтримки України.
"Ми очікуємо виділення подальшої допомоги найближчими тижнями", – цитує видання речника Пентагону підполковника Чарлі Дітца.
Рolitico також зауважило, що згадана сума в 6 мільярдів доларів – це залишок від схваленого в квітні фінансування для України у розмірі 61 мільярд доларів. Ці кошти розділені на два потоки: 4,3 мільярда доларів на поповнення наявних запасів армії США і 2,1 мільярда доларів на укладання контрактів з американськими оборонними компаніями на постачання зброї.
У Брюсселі, перед початком засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів закордонних справ, генеральний секретар НАТО… Читати більше
Національний антарктичний науковий центр приєднався до проєкту з культивування корисних антарктичних бактерій. Про це повідомляє… Читати більше
Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, міністр фінансів України Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний підписали… Читати більше
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль вранці середи за місцевим часом офіційно скасував надзвичайний воєнний… Читати більше
Війська росії у ніч на 4 грудня атакувала Україну керованою авіаційною ракетою та 50-ма безпілотниками.… Читати більше
росія активно здійснює дискредитаційні кампанії проти української влади, намагаючись посіяти недовіру серед громадян до уряду… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.