Неодружені чи ті, хто у шлюбі: науковці з'ясували, хто більше схильний до депресії
Неодружені люди, порівняно з тими, хто в шлюбі, мають на 80% вищий ризик розвитку депресії. Цей ризик ще вищий для чоловіків, які не перебувають у шлюбі, та людей з вищою освітою.
Про це йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі Nature Human Behaviour, пише MedicalXpress.
Як зазначають, науковці проаналізували дані понад 106 тисяч людей із семи країн: США, Великої Британії, Мексики, Ірландії, Південної Кореї, Китаю та Індонезії.
Спостереження тривало від 4 до 18 років, протягом яких досліджувалися симптоми депресії в одружених та неодружених учасників.
Результати показали, що:
- У людей, які ніколи не перебували у шлюбі, ризик депресії на 80% вищий, ніж в одружених.
- Розлучені мають на 99% вищий ризик депресії, а вдівці — на 64%.
- Найвищий рівень депресії спостерігався серед неодружених у західних країнах (США, Велика Британія, Ірландія) у порівнянні зі східними країнами (Південна Корея, Китай, Індонезія).
Дослідники припускають, що одружені люди мають нижчий ризик депресії:
- завдяки підтримці партнера,
- стабільнішій фінансовій ситуації,
- позитивному впливу шлюбу на загальне самопочуття.
Водночас фахівці звернули увагу на певні обмеження: дані базуються на самооцінках учасників, а не на медичних діагнозах. Окрім того, всі пари, що розглядалися, були гетеросексуальними, тому результати можуть не враховувати особливості інших типів партнерських стосунків.
Нагадаємо, "Я живу з людиною в депресії" — ситуація нині знайома не одному українцю. Що робити, якщо твоя близька людина почувається виснаженою, слабкою, втомленою? Що як їй встановлено діагноз "депресія"? Як вберегти себе, допомогти ближньому і зберегти стосунки? "Рубрика" поговорила про це з психологинею, психотерапевткою Тетяною Яненко. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Я живу з людиною в депресії: як підтримати близьку людину та не "заразитися"".